Ձերբակալվել են Մինսկի ահաբեկչության համար մեղադրվողները
Մինսկի մետրոներից մեկում տեղի ունեցած ահաբեկչության համար մեղադրվողներից մի քանիսին ձերբակալել են։ Այս մասին այսօր հայտնել է Բելառուսի գլխավոր դատախազի տեղակալ Անդրեյ Շվեդը, ով գլխավորում է պայթյունի հետաքննությամբ զբաղվող խումբը։
Ավելի վաղ Բելառուսի ՆԳՆ–ի ղեկավար Անատոլի Կուլեշովը հայտնել էր, թե ենթադրվում է, որ Մինսկի մետրոյի պայթյունը իրականացվել է ռադիոկառավարվող սարքով։
Հիշեցնենք, որ Ապրիլի 11-ին Մինսկի մետրոյի «Հոկտեմբերյան» կայարանում տեղի է ունեցել պայթյուն, որի հետևանքով զոհվել է 12 և վիրավորվել 149 մարդ (http://7or.am/archives/48131):

По делу о теракте в минском метро задержаны несколько человек
В рамках расследования уголовного дела о теракте в минском метро есть задержанные. Об этом, как передает «Интерфакс», заявил журналистам заместитель генпрокурора Андрей Швед.
Швед уточнил, что теракт совершили не смертники. «Речь не идет о смертниках, очень велика вероятность радиоуправляемого устройства. Это взрывное устройство было снабжено различными поражающими элементами: шариками, прутьями, гвоздями», - сказал он.
Отметим, что по последним данным, жертвами взрыва в минском метро 11 апреля стали 12 человек, свыше 150 получили ранения, 20 человек находятся в тяжелом состоянии.