Էննի Լենոքսին «Արծաթե բանալի» են շնորհել
Երաժշտության ասպարեզում  նշանակալի ներդրման համար բրիտանացի երգչուհի, «Eurythmics» դուետի նախկին անդամ Էննի Լենոքսին «Արծաթե բանալի» (Silver Clef award) պատվավոր մրցանակ է շնորհվել։ Այս մասին հաղորդում է «BBC»–ն։ Մրցանակի բաշխման արարողությունը տեղի կունենա հուլիսի 1–ին Լոնդոնում։
«Արծաթե բանալի» բարեգործական մրցանակաբաշխությունը սահմանվել է 1976թ., երեխաներին և մեծահասակներին երաժշտական թերապիայի միջոցով բուժող «Nordoff-Robbins» կազմակերպության համար գումար հավաքելու նպատակով։ Այս մրցանակին ավելի վաղ արժանացել էին այնպիսի հայտնի երաժիշտներ և խմբեր, ինչպիսիք են Փոլ Մաքքարթնին, Դևիդ Բոուին, Սթինգը, Էլթոն Ջոնը, Ռոբերթ Փլանթը, Էրիկ Քլեփթոնը, «Pink Floyd»–ը, «Aerosmith»–ը և այլն։

Энни Леннокс присудили «Серебряный ключ»
Британская певица, бывшая участница дуэта «Eurythmics» Энни Леннокс удостоена почетной премии «Серебряный ключ» (Silver Clef award) за выдающийся вклад в музыку, сообщает «Lenta.ru» со ссылкой на «BBC News».
Церемония вручения награды состоится 1 июля в Лондоне. Объявляя имя лауреата, организаторы премии отметили, что не могут представить себе более достойного кандидата на «Серебряный ключ», чье влияние чувствовалось бы в мировом масштабе.
Благотворительная премия «Silver Clef Awards» была учреждена в 1976 году с целью сбора средств для организации «Nordoff-Robbins», занимающейся лечением детей и взрослых методом музыкальной терапии. Ранее лауреатами премии становились Пол Маккартни, Дэвид Боуи, Стинг, Элтон Джон, Роберт Плант, Эрик Клэптон, Оззи Осборн, Фил Коллинз, Клифф Ричард, «Status Quo», «Oasis», «Dire Straits», «Genesis», «The Who», «Aerosmith», «Pink Floyd» и другие.