Փորձագետ. «Գործողություններում ես դեռ առաջընթաց չեմ տեսնում»
Կառավարման փորձագետ Հարություն Մեսրոբյանը «7օր»–ի հետ  զրույցում պատասխանելով հարցին, թե ի՞նչ է կարծում՝ ՀԱԿ–իշխանություններ համագործակցություն և պայմանավորվածություն կան՝ ասել է, թե քանի որ կառավարման փորձագետ է, ինքը կառավարման տեսանկյունից կարող է պատասխանել։
–Իմ կարծիքով՝ հիմա ընդդիմադիր դաշտը պետք է փոխի իր և՛ ռազմավարությունը, և՛  մարտավարությունը, որովհետև  վտանգ կա, որ ժողովուրդը  կամաց–կամաց վերջնականապես հիասթափվելու է։ Այդ խնդիրը առկա է, և այդ հանգամանքն ուղղակի պետք է հաշվի  առնել, եթե, իհարկե, նման նպատակ  չկա՝ քնեցնել ժողովրդին,–ասել է նա։
Գնահատելով վերջին հանրահավաքների ժամանակ Լևոն Տեր–Պետրոսյանի հայտարարությունները  անցնցում իշխանափոխության և իշխանությունների  հետ երկխոսության մասին՝ Հարություն Մեսրոբյանն ասել է, թե սիրուն բառերը հարցի միայն մի կողմն են։
–Ես գնահատում եմ գործողությունները։ Գործողություններում ես դեռ առաջընթաց չեմ տեսնում։ Խոսքերը  թող քաղաքական գործիչները մեկնաբանեն։ Ես կառավարման փորձագետ եմ և  գործողություններն եմ քննում ու առաջընթաց չեմ տեսնում,–ընդգծել է նա։

Я пока не вижу прогресса в действиях – эксперт
Отвечая в беседе с «7or» на вопрос о том, имеют ли место, на его взгляд, сотрудничество и договоренность между АНК и властями, эксперт по управлению Арутюн Месропян заявил, что, так как он является экспертом по управлению, то может ответить с точки зрения  управления.
«Думаю, сейчас оппозиционный лагерь должен сменить и свою стратегию, и тактику, поскольку есть угроза того, что постепенно народ окончательно разочаруется в оппозиции. Такая проблема имеет место, и нужно просто учитывать это, если, конечно, нет цели "усыпить" народ», - отметил он.
Давая оценку озвученным на последних митингах заявлениям лидера АНК Левона Тер-Петросяна о бесшумной смене власти и диалоге с властями, Арутюн Месропян отметил, что красивые слова – лишь одна сторона медали.
«Я оцениваю действия и в них пока не вижу прогресса. Пусть слова комментируют политические деятели, а я, как эксперт по управлению, исследую действия и не вижу прогресса», - добавил Арутюн Месропян