Հակակառավարական ցույցը ցրելիս Սիրիայում 4 մարդ է զոհվել
«Sky News»–ը փոխանցում է, որ Սիրիայում հակակառավարական ցույցի վերածված սգո երթը ցրելու ժամանակ զոհվել է 4 մարդ։
Ինչպես հայտնում է «gazeta.ru»–ն՝ կիրակի Թալբիսում մի քանի հազար մարդ մասնակցել է անցած ուրբաթ տեղի ունեցած բողոքի գործողությունը ցրելու ժամանակ զոհված ցուցարարի թաղման երթին։
Երթի մասնակիցները ձեռքերում պահել են վառված մոմեր, շատերը հակակառավարական կարգախոսներ են վանկարկել՝ պահանջելով նախագահի ու կառավարության հրաժարականը։
«SANA» գործակալությունը տեղեկացնում է, որ միևնույն ժամանակ Թալբիսում մեկ ոստիկան է սպանվել և 11–ը վիրավորվել անհայտ զինված խմբավորման հարձակման հետևանքով։
Ինչպես գրում է «Zman.com»–ը՝ «Ֆեյսբուք» սոցիալական կայքում նախագահ Բաշար Ասադի դեմ բողոքի նոր ցույցերի կոչեր են հայտնվել։

При разгоне антиправительственной демонстрации в Сирии погибли четыре человека
В Сирии во время разгона траурного марша, переросшего в антиправительственную демонстрацию, погибли четыре человека, передает «Газета.Ru» со ссылкой на «Sky News».
В воскресенье в Талбисе несколько тысяч человек приняли участие в шествии во время похорон манифестанта, погибшего при разгоне несанкционированной акции протеста в минувшую пятницу. Участники марша несли в руках зажженные свечи, многие скандировали антиправительственные слоганы, требуя отставки президента и правительства.
В то же время, сообщает агентство «SANA», в Талбисе один полицейский был убит и 11 ранены при нападении группы неизвестных вооруженных людей.
По сообщению «Zman.com», в социальной сети «Facebook» появились призывы к новым демонстрациям протеста против правления президента Башара Ассада.