Ադրբեջանի ՊՆ. «Ղարաբաղի վերաբերյալ բանակցությունների չափաբաժինը մոտենում է ավարտին»
Ղարբաղյան հիմանահարցի վերաբերյալ բանակցությունների չափաբաժինը մոտենում է ավարտին։ Այս մասին «Ադրբեջան» թերթին տված հարցազրույցում ասել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամլո ծառայության ղեկավար Էլդար Սաբիրօղլուն։
Սաբիրօղլուն նաև մեկնաբանել է դիպուկահարներին շփման գծից հեռացնելու վերաբերյալ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների առաջարկը։
–Իսկ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները վստա՞հ են, որ դիպուկահարներին շփման գծից հեռացնելով՝ իրավիճակը դրական ուղղությամբ կփոխվի, կամ դրանով խնդիրը կլուծվի,–ասել է նա։

Лимит переговоров по Карабаху подходит к концу – минобороны Азербайджана
Лимит переговоров по Карабахской проблеме подходит к концу. Об этом, как передает «Регнум», в интервью газете «Азербайджан» заявил руководитель пресс-службы министерства обороны Азербайджана Эльдар Сабироглу.
Сабироглу прокомментировал позицию минобороны относительно предложения сопредседателей МГ ОБСЕ об отводе снайперов с линии карабахского фронта:
«А сопредседатели МГ ОБСЕ уверены в том, что отвод снайперов с линии фронта изменит ситуацию в положительную сторону? Или тем самым удастся разрешить конфликт?».