ՊԲ հարավային ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է հարձակման փորձ, հրազենային վիրավորում է ստացել 3 պահեստազորային. Արցախի ՊԲ
Ադրբեջանական լրատվամիջոցներում տարածված տեղեկատվությունն առ այն, թե իբր Հադրութի հատվածում հայկական ուժերը դիմել են զինված սադրանքի, ինչի արդյունքում մեկ ադրբեջանցի զինծառայող է վիրավորվել, իրականությանը չի համապատասխանում: Իրականությունն այն է, որ դեկտեմբերի 11-ին՝ ժամը 20:40-ի սահմաններում, ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերից մեկի ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է հարձակման փորձ: Ծավալված փոխհրաձգության հետևանքով տարբեր աստիճանների հրազենային վիրավորումներ են ստացել երեք պահեստազորայիններ: Նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում:

ВС Азербайджана предприняли попытку нападения на южном направлении: ранены трое армянских военнослужащих
Вечером 11 декабря ВС Азербайджана предприняли попытку нападения в направлении одного из постов на южном участке фронта в Арцахе, сообщает Армия обороны.
«Распространенная в азербайджанских СМИ информация о том, что армянские силы якобы прибегли к вооруженной провокации в районе Гадрута, в результате которой был ранен один азербайджанский военнослужащий, не соответствует действительности», – говорится в сообщении.
На самом деле 11 декабря в районе 20:40 противник предпринял попытку нападения на одну из позиций Армии обороны на южном направлении. В результате перестрелки ранения разной тяжести получили трое военных-резервистов, их жизнь вне опасности. Для выяснения обстоятельств случившегося ведется следствие, говорится в заявлении.