Բերդավան համայնքում հայտնված սահմանախախտ ադրբեջանցի տղամարդը կալանավորվել է
Տավուշի մարզի սահմանամերձ Բերդավան համայնքում հայտնված և ՀՀ պահպանվող պետական սահմանը ապօրինի հատելու համար ձերբակալված ադրբեջանցի տղամարդը կալանավորվել է: «Արմենպրես»-ի հարցմանն ի պատասխան այս մասին ասացին Ազգային անվտանգության ծառայության մամուլի կենտրոնից:
«Այդ անձին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 329-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով՝ առանց սահմանված փաստաթղթերի կամ առանց պատշաճ թույլտվության Հայաստանի Հանրապետության պահպանվող պետական սահմանը հատելու համար։ Քննիչի կողմից միջնորդություն է ներկայացվել դատարան՝ նրա նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին, որը բավարարվել է»,-ասացին ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից:

Арестован нарушивший границу азербайджанец, который был задержан в Бердаване
Задержан азербайджанец, арестованный в приграничной общине Бердаван Тавушского марза за незаконное пересечение охраняемой государственной границы Республики Армения. Об этом в ответ на запрос «Арменпресс» сообщили в пресс-центре Службы национальной безопасности.
«Ему за пересечение государственной границы Республики Армения без необходимых документов или без соответствующего разрешения предъявлено обвинение по части 1 статьи 329 Уголовного кодекса Республики Армения. Следователь подал в суд ходатайство об избрании меры пресечения в виде содержания под стражей, оно оставлено без изменения» – сообщили в пресс-центре СНБ.