Ադրբեջանը և Թուրքիան կստորագրեն փոխըմբռնման հուշագիր Իգդիր-Նախիջևան գազատարի վերաբերյալ, հայտնում են ադրբեջանական և թուրքական ԶԼՄ-ները:
Հաղորդվում է, որ փաստաթուղթը կստորագրվի դեկտեմբերի 16-ին՝ երկու երկրների էներգետիկայի նախարարությունների միջև:
Գազատարը Ղարաբաղում Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած տարածքներով անցնելու է Նախիջևան, իսկ այնտեղից՝ Թուրքիայի Իգդիր նահանգ:
Տեղեկությունը հաստատել է Ադրբեջանի էներգետիկայի նախարարությունը՝ նշելով, որ փաստաթղթի մանրամասները կբացահայտվեն դրա ստորագրումից հետո:
Ադրբեջանը և Թուրքիան Ղարաբաղով գազատար են կառուցելու

Азербайджан и Турция подпишут меморандум о взаимопонимании по газопроводу Игдыр-Нахиджеван, сообщают азербайджанские и турецкие СМИ.
Как сообщается, ожидается, что документ будет подписан 16 декабря между министерствами энергетики двух стран.
Газопровод пройдет через территории Карабаха в Нахиджеван, а оттуда – провинцию Игдыр на востоке Турции.
Информацию подтвердили в министерстве энергетики Азербайджана, заявив, что подробности документа будут раскрыты после его подписания.
Азербайджан и Турция построят газопровод через Карабах