Թող վարչապետը գար Տաթև և կտեսներ, թե քանի հարյուր մարդ էր փակել ճանապարհը, ոչ թե Սիսիանում մի 10 հոգու հետ հանդիպեր ու հետ փախչեր Սյունիքից. Սիսիանի քաղաքապետ
Ի՞նչ դիմավորելու մասին է խոսքը, երբ վարչապետը գալիս է Սիսիան ու քաղաքապետը տեղում չէ, սա ինչի՞ մասին է խոսում: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասել է Սիսիանի քաղաքապետ Արթուր Սարգսյանը՝ անդրադառնալով Փաշինյանի՝ ֆեյսբուքյան վերջին գրառմանը, որտեղ վերջինս համոզմունք է հայտնում, թե Գորիս, Կապան Մեղրի քաղաքներում իր մուտքն արգելել են, որպեսզի մարդիկ չտեսնեն, որ այնտեղ ապրող բնակիչներն իրեն ընդունում են այնպես, ինչպես ընդունեցին Սիսիանում։
Հարցին՝ որտե՞ղ է եղել Սիսիանի քաղաքապետը՝ Փաշինյանի Սիսիան կատարած այցի ընթացքում, Արթուր Սարգսյանը պատասխանել է՝ Տաթև տանող ճանապարհին, որտեղ հարյուրավոր սյունեցիների հետ փակել են դեպի Սյունիք բերող ճանապարհը, որպեսզի հողատու վարչապետը չմտնի մարզ.
«Ինչպե՞ս մենք կարող ենք հանդուրժել դրա մուտքը Սյունիքի մարզ, երբ նա խաթարել է մարզի խաղաղ ու անվտանգ կյանքը, հարվածի տակ է դրել ոչ միայն այստեղ ապրող մարդկանց և մարզի ճակատագիրը, այլ նաև ողջ երկրի։ Թող գար Տաթև և կտեսներ, թե քանի հարյուր մարդիկ են դուրս եկել ու փակել ճանապարհը, ոչ թե Սիսիանում մի տասը հոգու հետ հանդիպեր ու հետ փախչեր Սյունիքից»,-ասել է Սիսիանի քաղաքապետ Արթուր Սարգսյանը։

Пусть премьер поехал бы в Татев и посмотрел, как сотни людей перекрыли дорогу, а не встречался в Сисиане с 10 жителями и бежал из Сюника обратно – мэр Сисиана
«О каком приеме идет речь, если премьер-министр приезжает в Сисиан, а мэра нет на месте. Это о чем говорит?!» – заявил в беседе с «ФактИнфо» мэр Сисиана Артур Саркисян, комментируя запись Пашиняна в «Facebook», в которой он выразил убеждение, что путь в Горис, Капан и Мегри ему преградили, чтобы не стало очевидным, что жители упомянутых городов его принимают так же, как в Сисиане.
В ответ на вопрос о том, где находился мэр Сисиана в ходе визита Пашиняна в город, Артур Саркисян заявил: «На дороге, ведущей в Татев, где сотни жителей Сюника перекрыли подъезды к Сюнику, чтобы сдавший земли премьер не въехал в марз».
«Как мы можем впустить его в Сюникский марз: он подорвал мирную и безопасную жизнь марза, поставил под угрозу не только судьбу проживающих тут людей и края, но и всю страну. Поехал бы в Татев и посмотрел бы на то, как сотни людей вышли на улицу и перекрыли дорогу, а не встречался в Сисиане с 10 жителями и бежал из Сюника обратно», – сказал мэр Сисиан в беседе с «ФактИнфо».