«Իմ քայլը» իշխող դաշինքը կտապալի ԱԺ Խորհրդի նիստը, բայց մենք չենք նահանջի․ Նաիրա Զոհրաբյան
Երկու խմբակցությունների նախաձեռնած Հայաստանի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստը պետք է կայանա դեկտեմբերի 23-ին` ժամը 17:00-ին, բայց մինչ այդ անհրաժեշտ է Ազգային ժողովի խորհրդի նիստ գումարել` օրակարգը հաստատելու համար: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը: Ընդ որում, նա համոզմունք հայտնեց, որ իշխող «Իմ քայլը» դաշինքը կտապալի ԱԺ խորհրդի նիստը:
«Նրանք պարզապես չեն գա եւ քվորում չեն ապահովի: Ես համոզված եմ. բայց դա մեզ չի կանգնեցնի»,-շեշտեց Զոհրաբյանը:
Պատգամավորը նշեց, որ ռազմական դրության չեղարկման հարցը շարունակում է մնալ խորհրդարանական ընդդիմության օրակարգում: Ըստ նրա` հենց որ այս որոշումը հնարավոր լինի ներառել խորհրդարանի օրակարգ, քննարկել եւ հաստատել, «Բարգավաճ Հայաստանն» անմիջապես կբարձրացնի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի պաշտոնանկության հարցը: Այսպիսով, հնարավոր կլինի բավարարել գործող օրենսդրությամբ սահմանված բոլոր պահանջները:
Բացի այդ, Նաիրա Զոհրաբյանն ուշադրություն հրավիրեց այն փաստի վրա, որ ԱԺ խորհրդի նիսի տապալման դեպքում խորհրդարանական ընդդիմությունը կկարողանա ամեն օր առանց որեւէ սահմանափակումների այս հարցը դնել քննարկման` ռազմական դրության ռեժիմի անհապաղ չեղարկման պահանջով:

Правящий блок «Мой шаг» сорвет заседание Совета парламента, но мы не отступим – Наира Зограбян
Инициированное двумя фракциями внеочередное заседание парламента Армении должно состояться 23 декабря в 17:00, однако прежде необходимо созвать заседание Совета Национального собрания, чтобы утвердить повестку. Об этом в беседе с корреспондентом «News.am» заявила депутат от партии «Процветающая Армения» Наира Зограбян.
При этом она выразила уверенность в том, что правящий блок «Мой шаг» сорвет заседание Совета НС. «Они просто не придут и не обеспечат кворум. Я в этом уверена. Но нас это не остановит», – подчеркнула Зограбян.
Депутат заметила, что вопрос отмены военного положения по-прежнему остается в повестке парламентской оппозиции. По ее словам, как только данное решение удастся внести в повестку парламента, обсудить, а затем утвердить, «Процветающая Армения» немедля поднимет вопрос и об отставке премьер-министра Никола Пашиняна. Таким образом, удастся соблюсти все требования, предусмотренные действующим законодательством.
Кроме того, Наира Зограбян обратила внимание и на то, что в случае срыва заседания Совета НС парламентская оппозиция без каких-либо ограничений сможет в каждодневном режиме ставить на рассмотрение данный вопрос, настаивая на немедленной отмене режима военного положения.