Ալիևը 2021թ. բյուջեում Ադրբեջանի ռազմական ծախսերի՝ 550 մլն դոլարով ավելացում է նախաձեռնել
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, որ հաջորդ տարվա բյուջեում ռազմական ծախսերի ավելացում է նախաձեռնել: Այս մասին գրում է «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունը:
Ադրբեջանի 2021 թվականի պետական բյուջեի նախագծի համաձայն՝ երկրի պաշտպանության և անվտանգության ծախսերի համար նախատեսված են 2,7 միլիարդ դոլար, ինչը 550 միլիոն դոլարով ավելի է նախորդ տարվա ցուցանիշից:
«Մենք շարունակելու ենք ուժեղացնել մեր բանակը: Այժմ քննարկվում է հաջորդ տարվա բյուջեն: Իմ նախաձեռնությամբ ռազմական ծախսերն ավելանում են: Նախևառաջ այն պատճառով, որ պատերազմի ժամանակ մենք շատ զենք և զինամթերք ենք օգտագործել, դրանք պետք է համալրվեն: Միևնույն ժամանակ, նախատեսվում է շարունակել ձեռք բերել ժամանակակից սարքավորումներ»,-մեջբերում է Ալիևի խոսքերը նրա մամուլի ծառայությունը:

Алиев инициировал увеличение на $550 млн военных расходов Азербайджана на 2021 год
Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что инициировал увеличение военных расходов в бюджете на следующий год, передает РИА «Новости».
Согласно проекту госбюджета Азербайджана на 2021 год, расходы страны на оборону и укрепление безопасности предусмотрены на уровне 2,7 миллиарда долларов, что на 550 миллионов долларов больше, чем в прошлом году.
«Мы и дальше будем усиливать свою армию. Сейчас обсуждается бюджет следующего года. По моей инициативе военные расходы увеличиваются. В первую очередь потому, что в ходе войны мы использовали много оружия и боеприпасов, это надо восполнить. В то же время планируется и в дальнейшем приобретать современную технику», – приводит слова Алиева его пресс-служба.