Վիկ Դարչինյանն ու պրոդյուսեր Ջավահիր Եղիկյանն ամուսնացել են (լուսանկար)
Պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի տարբեր կազմակերպությունների վարկածով աշխարհի չեմպիոն Վախթանգ Դարչինյանն ու Կենտրոն հեռուստաընկերության «Ես կամ» հաղորդման պրոդյուսեր, հեղինակ-սցենարիստ Ջավահիր Եղիկյանն ամուսնացել են։
Հոկտեմբերի 1-ին նախապես պլանավորված հարսանյաց հանդեսը չեղարկվել է։
«Ամուսնացել ենք հոկտեմբերի 1-ին, բայց նախօրոք պլանավորած հարսանիքը չարեցինք, քանի որ պատերազմ էր սկսվել։ Եկեղեցում պսակադրվեցինք ու մեր ամուսնությունը ԶԱԳՍ-ում գրանցեցինք», -Aysor.am-ի հետ զրույցում նշեց Ջավահիր Եղիկյանը։
Զույգը տարվա կեսը կապրի Հայաստանում, մյուս կեսն՝ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում։
Նշենք, որ Վիկ Դարչինյանը նախկին ամուսնությունից 2 որդի ունի։ Նախկին կինն ազգությամբ ռուս էր, ավագ որդին՝ 12, կրտսերը՝ 6 տարեկան։

Вик Дарчинян снова женился: его избранницей стала продюсер ТВ «Кентрон» Джаваир Ехикян (фото)
Армянский боксер-профессионал, чемпион мира по версиям различных организаций Вахтанг «Вик» Дарчинян женился во второй раз. На этот раз его избранницей стала продюсер программы «Я есть» телекомпании «Кентрон», сценарист Джаваир Ехикян.
Сообщение о радостном событии оставила на своей страничке в «Facebook» сама Ехикян.
В беседе с изданием «Aysor.am» она поделилась некоторыми подробностями. Девушка рассказала, что свадьбу планировали сыграть 1 октября, но ее пришлось отложить из-за войны в Карабахе.
Пара поженилась по всем канонам: сначала – церемония в церкви, потом – поход в ЗАГС. Джаваир также сообщила, что жить молодая семья планирует на две страны: полгода они будут проводить в Штатах, полгода – в Армении.
Для Вика Дарчиняна это второй брак. Он был женат на украинке Ольге Стовбун, в браке с которой родились двое сыновей. Сейчас им по 12 и 16 лет.