Լյուդմիլա Սարգսյան. «Առայժմ նման որևիցե աշխատանք չի տարվում»
Մամուլում տեղեկություններ են տարածվել, որ մայիսի 31–ի ՀԱԿ հանրահավաքից հետո իշխանություն–ՀԱԿ երկխոսությունն ավելի առարկայական կդառնա։ Նշվում է նաև, որ ՀԱԿ–ի ներսում Լևոն Տեր–Պետրոսյանի կարգադրությամբ արդեն այդ երկխոսությունն իրականացնելու համար աշխատանքային խումբ է ստեղծվելու, որի կազմի մեջ պետք է մտնեն ՀԱԿ անդամ կուսակցությունների ղեկավարները։
«7օր»–ի հետ զրույցում ՍԴՀԿ ատենապետ, ՀԱԿ անդամ Լյուդմիլա Սարգսյանն ասել է, թե առաջին անգամ է նման բան լսում։
Լինելով շտաբի անդամ՝ ես պետք է որ լսած լինեի, եթե նման բան կա։ Կարծում եմ, որ առայժմ նման որևիցե աշխատանք չի տարվում, իսկ անհրաժեշտության դեպքում դա շատ արագ կարելի է կազմակերպել,–ասել է նա։

Внутри АНК будет создана рабочая группа для ведения диалога с властями?
В прессе распространилась информация о том, что 31 мая, после митинга Армянского национального конгресса, диалог между властями и АНК станет более предметным. Отмечается также, что, по распоряжению Левона Тер-Петросяна , внутри АНК  будет создана рабочая группа для осуществления этого диалога, в состав которой должны войти руководители партий, входящих в АНК.
В беседе с «7or» председатель Социал-Демократической Гнчакской партии, член АНК  Людмила Саркисян отметила, что впервые слышит об этом.
«Если что-то такое есть, то я,  как член штаба, должна была быть в курсе. Думаю, сейчас какой-либо работы в этом направлении не ведется, а  в случае надобности, это можно очень быстро организовать», - заявила Людмила Саркисян.