Ադրբեջանը վերադարձրել է նաև մեկ զոհվածի մարմին
Բացի 4 գերիներից, ադրբեջանական կողմը Հայաստանին է հանձնել մեկ զոհված քաղաքացու մարմին։ Sputnik Արմենիայի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ քննչական կոմիտեի հանձնարարությունների, կազմակերպական-վերլուծական և քրեագիտական գլխավոր վարչության քրեագիտական վարչության պետ Ռաֆայել Վարդանյանը։
Նա չհստակեցրեց՝ զոհվածը զինծառայող է, թե քաղաքացիական անձ։ Վարդանյանը նշեց, որ գերիների վերադարձը կազմակերպել է Լեռնային Ղարաբաղում ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար Ռուստամ Մուրադովը:
«Հայրենիք վերադարձած գերիները տղամարդիկ են, նրանց թվում կան ինչպես զինվորականներ, այնպես էլ քաղաքացիական անձինք: Բացի այդ, հանձնվել է մեկ մահացածի մարմին»,–ասաց Վարդանյանը։
Հիշեցնենք` ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն այսօր հայտնել էր, որ Ռուսաստանի Դաշնության և Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ այսօր 4 հայ գերիներ վերադարձել են Հայաստան: Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունն էլ տեղեկացրել էր, որ Հայաստանը երկու գերի է վերադարձրել Ադրբեջանին։

Азербайджан передал также тело погибшего: известны детали о вернувшихся в Армению пленных
Азербайджанская сторона, кроме четырех пленных, передала Армении тело погибшего гражданина. Об этом в беседе с корреспондентом «Sputnik Армения» сказал начальник управления криминалистики Следственного комитета Армении Рафаел Варданян.
Он не уточнил, передано тело военнослужащего или гражданского лица. Варданян отметил, что возвращение пленных организовал командующий российским миротворческим контингентом в Нагорном Карабахе Рустам Мурадов.
«Пленные – мужчины, среди них есть как военные, так и гражданские лица. Кроме того, было передано тело погибшего», – сказал Варданян.
Ранее Мурадов отметил, что четверо пленных вернулись из Азербайджана в Ереван, двое азербайджанцев – в Баку.