«Գնացքդ գնացել է, վրադ խաբար չկա». մանրամասներ Ծառուկյան-Փաշինյան հանդիպումից
Mediaport-ին բացառիկ մանրամասներ են հայտնի դարձել Գագիկ Ծառուկյան-Նիկոլ Փաշինյան 3 րոպեանոց հանդիպումից։
Նախ՝ Գագիկ Ծառուկյանը չի սեղմել Նիկոլի ձեռքը, որից հետո Փաշինյանն ակնհայտ ընկճվել է։ Կոռոնավիրուսից ապաքինված Ծառուկյանը հեգնել է, թե դա անում է չվարակվելու համար:
Փաշինյանը հարցրել է՝ ինչի՞ դիմաց Ծառուկյանը կհամաձայնի միանալ Սահմանադրական փոփոխություններ անելու իր պլանին, ինչին ի պատասխան Ծառուկյանն ասել է. «Փաշինյան ջան, գնացքդ գնացել է, վրադ խաբար չկա»։
Փաշինյանը Ծառուկյանին հայտնել է, թե հանձնարարել է կարճել իր դեմ հարուցված մի շարք քրեական գործեր, ինչին ի պատասխան ԲՀԿ առաջնորդն ասել է, որ ինքը դեռ ամիսներ առաջ է պահանջել կառավարության հրաժարականը և արդեն ապացուցել է, որ շինծու քրեական գործերից չի վախենում, ինչքան ուզում է կարող է ավելացնել այդ քրեական գործերի քանակը։
«Եթե ուզում ես փրկվես, հրաժարական տուր»,-ասել է Ծառուկյանն ու շարժվել դեպի դուռը։
Փաշինյանը վերջում ասել է՝ «իմ համար չես անում, գոնե պետության համար արա», Ծառուկյանն էլ ի պատասխան ասել է. «Իմ դեմ քո արածից հետո ես պետք է չգայի այստեղ, բայց եկել եմ հանուն պետության։ Եվ հենց պետության շահից է բխում, որ դու գնաս»։

«Твой поезд ушел, ты не знаешь об этом»: подробности встречи Царукян-Пашинян
«Телеграм»-каналу «Mediaport» стали известны эксклюзивные подробности трехминутной встречи Гагика Царукяна и Никола Пашиняна.
Во-первых, Гагик Царукян не пожал Николу руку, мотивировав это опасностью заразится коронавирусом, после чего Пашинян почувствовал себя неловко.
Пашинян спросил, в обмен на что Царукян согласится присоединиться к своему плану конституционных изменений, в ответ на что Царукян сказал: «Пашинян джан, твой поезд ушел, ты не знаешь об этом».
Пашинян сообщил Царукяну, что поручил прекратить ряд уголовных дел, возбужденных против него, в ответ на что лидер ППА сказал, что он еще несколько месяцев назад потребовал отставки правительства и уже доказал, что не боится сфабрикованных уголовных дел. «Если хочешь спастись, подай в отставку», – сказал Царукян и направился к двери.
В конце Пашинян сказал: «Не делаешь для меня, хотя бы сделай для государства». На это Царукян ответил: «После того, как ты поступил против меня, я не должен был приходить сюда, но пришел во имя государства. И именно из интересов государства исходит, чтобы ты ушел».