Հայտնաբերվել ևս 22 զոհված զինծառայողի աճյուն. Արցախի ԱԻՊԾ
Որոնողական աշխատանքների արդյունքում Հադրութից, Ջաբրայիլից, Կուբաթլուից եւ Զանգելանից հայտնաբերվել է 22 աճյուն: Այս մասին այօր՝ դեկտեմբերի 30-ին, NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադեւոսյանը։
«Այսօր մեկ ջոկատ իրականացնում է որոնողական աշխատանքներ Ֆիզուլիում։ Եվս մեկ խումբ պետք է որոնողական աշխատանքներ իրականացներ Կուբաթլուում, սակայն ադրբեջանական կողմը, խախտելով պայմանավորվածությունը, թույլ չի տվել։ Տոն օրերին կլինեն որոնողական աշխատանքներ, թե ոչ՝ կախված է ադրբեջանական կողմից»,-հավելեց Հունան Թադեւոսյանը։
Նրա խոսքով՝ մինչ օրս ընդհանուր առմամբ հայտնաբերվել է 1133 զոհված զինծառայողի մարմին:
Հիշեցնենք, որ նախօրերին ադրբեջանական կողմը չէր թույլատրել որոնողական աշխատանքներ կատարել Ֆիզուլիում, իսկ ավելի վաղ՝ Հադրութում։

В ходе поисковых работ найдены тела еще 22 военнослужащих – ГСЧС Арцаха
В ходе поисковых работ в Гадруте, Джабраиле, Кубатлу и Зангелане найдены останки 22 военнослужащих. Об этом заявил в беседе с корреспондентом «News.am» начальник отдела информации и связей с общественностью Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Арцаха Унан Тадевосян.
«Сегодня один отряд проводит поисковые работы в Физули. Еще одна группа должна была осуществить поисковые работы в Кубатлу, но азербайджанская сторона, нарушив договоренность, не допустила этого. Состоятся ли поисковые работы в праздничные дни или нет? Все зависит от азербайджанской стороны», – заявил Тадевосян.
По его словам, на сегодняшний день обнаружены тела 1133 военнослужащих.
Напомним, что вчера азербайджанская сторона не разрешила провести поисковые работы в Физули, а ранее – в Гадруте.