Ենթադրյալ համաձայնության բոլոր կողմերին զգուշացնում ենք, որ Նիկոլ Փաշինյանը չի ներկայացնում Հայաստանը և Արցախը, չունի համապատասխան մանդատ
Հունվարի 11-ին նախատեսված Նիկոլ Փաշինյան-Իլհամ Ալիև հանդիպման հետ կապված բազմաթիվ մտահոգություններ և տագնապներ կան քաղաքական-հասարակական լայն շրջանակներում:
Այդ հանդիպման արդյունքները կարող են վերածվել «նոյեմբերի 9»–ի կապիտուլյացիայի շարունակության։
Թեմայի վերաբերյալ պարզաբանումներ ստանալու նպատակով մենք նախաձեռնել էինք հանդիպում Արտաքին գործերի նախարարի, Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի, Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի հետ։
Օնիկ Գասպարյանն ու Արմեն Աբազյանը խուսափեցին հանդիպումից, ինչը խորացրեց մեր մտահոգություններն ու կասկածները։
Ողջունում ենք ԱԳ նախարար Արա Այվազյանի՝ մեզ հանդիպելու և որոշ հարցերի շուրջ պարզաբանումներ ներկայացնելու փաստը։
Հայրենիքի փրկության շարժումը հայտարարում է, որ Հայաստանի ու Արցախի շահերի դեմ ընդունվող ցանկացած որոշում ճանաչվելու է ոչ լեգիտիմ, մերժվելու է հայ ժողովրդի կողմից, չի վավերացվելու ու չեղարկվելու է իշխանափոխությունից հետո։
Ենթադրյալ համաձայնության բոլոր կողմերին զգուշացնում ենք, որ Նիկոլ Փաշինյանը չի ներկայացնում Հայաստանը և Արցախը, չունի համապատասխան մանդատ:
Հայրենիքի փրկության շարժումը կոչ է անում ՀՀ քաղաքացիներին տեր կանգնել մեր երկրին ու թույլ չտալ դավաճանության հաղթարշավ։
Մեր երկրի աղետալի ընթացքը կանգնեցնելու միակ տարբերակը դավաճան իշխանության հեռացումն է, և մենք ամբողջ թափով շարունակելու ենք պայքարն այդ ուղղությամբ։

Предупреждаем все стороны предположительного соглашения о том, что Никол Пашинян не представляет Армению и Арцаха, у него нет соответствующего мандата
Предупреждаем все стороны предположительного соглашения о том, что Никол Пашинян не представляет Армению и Арцаха, у него нет соответствующего мандата. Об этом говорится в заявлении кандидата в премьер-министры от Движения по спасению Родины Вазгена Манукяна.
«Широкие общественно-политические круги обеспокоены предстоящей встречей Пашиняна и Алиева в Москве. Итоги этой встречи могут стать продолжением капитуляции «9 ноября». Для получения разъяснений мы инициировали встречу с главой МИД, директором СНБ и начальником Генштаба ВС Армении.
Однако Оник Гаспарян и Армен Абазян избежали встречи, что углубило наши подозрения и обеспокоенность. Приветствуем тот, факт, что глава МИД Ара Айвазян встретился с нами и ответил на определенные вопросы.
Движение по спасению Родины заявляет, что любое решение, принятое против интересов Армении и Арцаха, будет признано нелегитимным и будет отвергнуто армянским народом, не будет ратифицировано и будет отменено после смены власти. Предупреждаем все стороны предположительного соглашения о том, что Никол Пашинян не представляет Армению и Арцаха, у него нет соответствующего мандата.
Движение по спасению Родины призывает граждан Армении встать на защиту страны и не позволить предательства.
Единственный способ остановить катастрофический процесс – отстранение предателей от власти, и мы полной силой продолжим борьбу в этом направлении», – отмечается в заявлении.