Թուրքիան հունվարի վերջին որոշել Է ՌԴ-ի հետ քննարկել C-400-ի հետագա մատակարարումները
Թուրքիայի իշխանությունները պլանավորում են հունվարի վերջին Ռուսաստանի հետ քննարկել C-400 ՀՕՊ համակարգերի հնարավոր հետագա մատակարարումների հարցը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հունվարի 15-ին հայտարարել Է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը: Թուրքական ԶԼՄ-ների հաղորդագրությունների համաձայն, նա պարզաբանել Է, որ Անկարան պլանավորում Է «բազմաթիվ հարցեր քննարկել, այդ թվում՝ նաև այս հարցը»:
Էրդողանը նախազգուշացրել Է, որ Թուրքիան ինքնուրույն որոշում Է ընդունելու մատակարարումների հարցի վերաբերյալ և չի պատրաստվում ԱՄՆ-ից թույլտվություն վերցնել դրանց համար: Թուրքիան արդեն Ռուսաստանից գնել Է չորս դիվիզիոն C-400: 2019 թվականի հոկտեմբերի 23-ին «ՌոսօբորոնԷքսպորտ»-ը հաղորդել Էր, որ Ռուսաստանն այդ պարտավորագիրը կատարել Է վաղաժամկետ, Թուրքիային մատակարարելով C-400 համակարգի բոլոր բաղադրիչները, ներառյալ հրթիռները:
Մոսկվան Անկարային մատակարարել Է 2,5 մլրդ դոլարի C-400 համակարգեր, պարտավորագրի մի մասը ձևակերպվել Է որպես վարկ: 2020 թվականի դեկտեմբերի 7-ին հաղորդվել Է, որ Թուրքիան ամբողջությամբ փակել Է ՌԴ-ի հետ հաշիվները C-400-ի մատակարարումների դիմաց, պարտավորագիրը փակված Է, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Турция в конце января решила обсудить с РФ дальнейшие поставки С-400
Власти Турции планируют в конце января обсудить с Россией вопрос о возможных дальнейших поставках систем ПВО С-400, заявил в пятницу турецкий президент Реджем Тайип Эрдоган.
По сообщению турецких СМИ, он пояснил, что Анкара планирует «обсудить многие вопросы, в том числе и этот».
Эрдоган предупредил, что Турция будет самостоятельно принимать решение по вопросу о поставках и не собирается спрашивать у США разрешения на них, передает «Интерфакс».
Турция уже купила у России 4 дивизиона С-400. 23 октября 2019 года «Рособоронэкспорт» сообщил, что Россия выполнила этот контракт досрочно, поставив Турции все элементы систем С-400, включая ракеты.
Москва поставила Анкаре системы С-400 на $2,5 млрд, часть контракта была оформлена в кредит. 7 декабря 2020 года сообщалось, что Турция полностью расплатилась с РФ за поставки С-400, контракт закрыт.