«Շառից-փորձանքից» հեռու. ինչու է Փաշինյանը շատ կանուխ գնացել առողջապահության նախարարություն․ «Փաստ»
«Փաստ» օրաթերթը գրում է. «Նախօրեին Նիկոլ Փաշինյանը առողջապահության նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել նոր նախարար Անահիտ Ավանեսյանին։ «Փաստ» թերթին ուշագրավ մանրամասներ են հայտնի դարձել այդ «գործընթացից»։
Մեր աղբյուրի փոխանցմամբ, սահմանված կարգի համաձայն, Նիկոլ Փաշինյանը գնացել է մասնաշենք, սակայն, ի տարբերություն սովորական դեպքերի, երբ նախարարին ներկայացնելու համար գերատեսչություն էր գնում արարողությունից 5-6 րոպե առաջ, թեթեւ շփումներ ունենում աշխատակիցների հետ, երեկ նա նախարարություն է գնացել առավոտ շատ կանուխ, որպեսզի «նախարարությունների շենքի» աշխատակիցները ներսում չլինեն, եւ ոչ ոք իրեն չնկատի։
Մեր ունեցած տեղեկության համաձայն, Փաշինյանին հայտնել են, որ գերատեսչությունների ներսում շատ մեծ դժգոհություն կա, եւ չի բացառվել, որ այցի ընթացքում հնչեն տարբեր վանկարկումներ, ինչպես նաեւ բողոքի գործողություններ տեղի ունենան: Ուստի նա գերադասել է «շառից-փորձանքից» հեռու գործել»:

Пашинян приехал в Минздрав ранним утром, чтобы в здании не было сотрудников, и его никто не заметил
Никол Пашинян накануне представил коллективу Минздрава нового министра Анаит Аванесян. Газете «Паст» стали известны примечательные подробности этого «процесса».
«По сообщению нашего источника, согласно установленному порядку, Никол Пашинян, как обычно, с утра приехал в здание министерства. Однако, в отличие от предыдущих случаев, когда для представления министра он приезжал в здание за 5-6 минут до начала церемонии, общался с сотрудниками, вчера премьер приехал в ведомство ранним утром, чтобы в здании не было сотрудников министерств, и его никто не заметил.
По нашим сведениям, Пашиняну сообщили, что в ведомствах назрело большое недовольство, и не исключено, что во время визита могут иметь место различные непредвиденные ситуации, скандирование и всевозможные акции протеста. Поэтому премьер предпочел избежать неприятностей», – пишет газета.