Իշխանությունը ռազմական դրության ռեժիմից հրաժարվելու փոխարեն կատարելագործում է այդ ռեժիմի օրենքը․ «Հրապարակ»
«Կառավարությունը շրջանառության մեջ է դրել ռազմական դրություն հայտարարված տարածքում բնակչության կենսագոյության, ռեժիմային, հատուկ ռեժիմային, հատուկ պահպանվող օբյեկտների և տրանսպորտի գործունեությունն ապահովող, ինչպես նաև բնակչության կյանքի ու առողջության, շրջակա միջավայրի համար առավել վտանգ ներկայացնող օբյեկտների աշխատանքի հատուկ ռեժիմ սահմանելու մասին օրենքի նախագիծ:
Մասնավորապես․ «Հատուկ ռեժիմով սահմանվում են ռազմական դրություն հայտարարված տարածքներում իրավաբանական անձանց կամ անհատ ձեռնարկատերերին պատկանող հատուկ ռեժիմային օբյեկտների աշխատանքների կազմակերպման առանձնահատկությունները, օբյեկտներում անցագրային և ներօբյեկտային ռեժիմների սահմանումները»:
Ակնհայտ է, որ իշխանությունը ռազմական դրության ռեժիմից հրաժարվելու փոխարեն կատարելագործում է այդ ռեժիմի օրենքը, հատուկ պահպանվող օբյեկտների անվտանգությունն է բարձրացնում»,-գրում է թերթը:

Вместо того, чтобы отказаться от режима военного положения, власть совершенствует закон об этом режиме – «Грапарак»
Правительство представило в обращение законопроект о введении специального режима об образе жизни населения, режима, обеспечивающего деятельность режимных, специально охраняемых объектов и транспорта, а также специального режима работы объектов, представляющих наибольшую опасность для жизни и здоровья населения, окружающей среды. Об этом пишет газета «Грапарак».
«Специальным режимом вводятся особенности организации работ объектов специального режима на территориях, принадлежащих юридическим лицам или частным предпринимателям, определения пропускного и внутриобъектного режимов.
Очевидно, что власть, вместо того, чтобы отказаться от режима военного положения, повышает безопасность специально охраняемых объектов», – пишет «Грапарак».