Մեսսին մտադիր է դատի տալ «Բարսելոնայի» ղեկավարությանը
«Բարսելոնայի» հարձակվող Լիոնել Մեսսիի փաստաբանները մտադիր են դատի տալ մի քանի մարդու այն բանի համար, որ Մեսսիի և «Բարսելոնայի» մեջև 2017 թվականին կնքված և այժմ դեռ գործող պայմանագրից մանրամասներ են հայտնվել համացանցում։ Ինչպես հայտնում է Marca-ն, Մեսսին մասնավորապես ցանկանում է դատի տալ երեք մարդու, ովքեր ունեն ամբողջական տեղեկատվություն պայմանագրի վերաբերյալ։
Նրանք են՝ «Բարսելոնայի» նախկին նախագահ Խոսեպ Մարիա Բարտոմեուն, գործադիր տնօրեն Օսկար Գրաուն և ակումբի նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար Կարլես Տուսկետսը։
Հիշեցնենք, որ ըստ պայմանագրի, չորս տարվա ընթացքում Մեսսին վաստակելու էր ավելի քան կես միլիարդ եվրո, որից 78 միլիոնը բոնուսների տեսքով, իսկ տարեկան վճարվելիք գումարը կազմում է 138 միլիոն եվրո։

Лионель Месси намерен подать в суд на руководство «Барселоны»
Адвокаты нападающего «Барселоны» Лионеля Месси намерены подать в суд на несколько человек из-за утечки в Сеть данных о контракте футболиста.
Как сообщает «Marca», сторона аргентинца хочет подать в суд на трёх человек, которые имеют полную информацию о соглашении. Отсюда следует, что этими людьми будут экс-президент «Барсы» Хосеп Мария Бартомеу и исполнительный директор Оскар Грау, которые отвечали за подписание контракта с игроком, а также Карлес Тускетс, исполняющий обязанности президента клуба, который также знал об этом документе.
Напомним, что испанские СМИ обнародовали информацию, согласно которой за четыре года контракта Месси получит € 555 млн. € 138 млн за сезон – фиксированные, плюс премии. Чуть больше € 115 млн выплачено в качестве подъёмных за подписание соглашения. Почти € 78 млн – бонусы за лояльность.