ՀՀ ԱԳ նախարարը պնդում է, թե ինքը տեղյակ չէ Դավիթ Բեկ-Գորիս ճանապարհահատվածի վերաբերյալ պայմանավորվածությունից (տեսանյութ)
ՀՀ ԱԳ նախարար Արա Այվազյանը տեղյակ չէ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի՝ երեկ խորհրդարանում մատնանշած պայմանավորվածությունից:
Հիշեցնենք՝ Տիգրան Ավինյանը հայտարարել էր, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի երկու հայտարարությունից բացի՝ կա ճանապարհահատվածին վերաբերող ևս մեկ պայմանավորածություն՝ Դավիթ Բեկ-Գորիս հատվածում, քանի որ ճանապարհը վիճարկելի հատվածներով էր անցնում:
Լրագրողների հետ զրույցում ԱԳ նախարարը նշեց, որ միայն նոյեմբերի 9-ի և հունվարի 11-ի հայտարարություններից է տեղյակ:
Լրագրողի հարցին, թե արտաքին գերատեսչության ղեկավարի համար խնդրահարույց չէ՞, որ տեղյակ չէ նշված պայմանավորվածությունից, ԱԳ նախարարն ասաց, որ արտաքին գերատեսչության ղեկավարը պատասխանատու է արտաքին ոլորտի համար:

Глава МИД Армении не знает о договоренностях с Азербайджаном по участку дороги Горис – Давид Бек (видео)
Министр иностранных дел Армении Ара Айвазян заявил, что не проинформирован о какой-либо договоренности или документе между Арменией и Азербайджаном по вопросу участка автодороги Горис – Давид Бек в Сюникского марза.
«Я в курсе только о заявлениях от 9 ноября и 11 января», – сказал Айвазян сегодня жерналистам в правительстве.
Напомним, что вчера вице-премьер Армении Тигран Авинян заявил, что есть еще одна договоренность по вопросу участка Горис - Давид Бек.