Մեծ Բրիտանիայում կորոնավիրուսի նոր տեսակ է հայտնաբերվել
Մեծ Բրիտանիայում կորոնավիրուսի նոր տեսակ է հայտնաբերվել, որն ստացել է B1525 անվանումը: Այս մասին հայտնում է RT-ն՝ հղում տալով The Guardian-ին:
Պարբերականը, վկայակոչելով Էդինբուրգի համալսարանի հետազոտողներին, գրում է, որ այս տարբերակը այս տարբերակը վիրուսի նմուշների գենոմի հաջորդականության օգնությամբ հայտնաբերվել է 10 երկրներում, այդ թվում ՝ Մեծ Բրիտանիայում:
Մեծ Բրիտանիայում գրանցվել է վիրուսի այս տարբերակով վարակման նվազագույնը 32 դեպք, Դանիայում՝ 35, Նորվեգիայում՝ 12:
ԱՄՆ-ում և Ֆրանսիայում գրանցվել է այս տեսակով վարակման համապատասխանաբար 7 և 5 դեպք, 5-ից քիչ դեպք է գրանցվել է Կանադայում, Ավստրալիայում, Հորդանանում և Իսպանիայում:

В Великобритании выявлен новый вариант коронавируса
Новый вариант коронавируса, получивший название B1525, выявлен в Великобритании. Как передает RT, об этом пишет «The Guardian» со ссылкой на исследователей из Эдинбургского университета.
Как сообщает издание, данный вариант был обнаружен с помощью секвенирования генома образцов вируса уже в десяти странах, включая Великобританию.
Отмечается, что в Великобритании обнаружено не менее 32 случаев заболевания данным вариантом вируса, в Дании – 35, в Нигерии – 12. В США и во Франции – 7 и 5 случаев соответственно, менее 5 случаев зафиксировано в Гане, Австралии, Канаде, Иордании и Испании.