Հայաստանի պաշտոնյաները Ռուսաստանից փողերը գրպանել են, իսկ օգնությունը թողել են օդանավակայանում․ ՌՀՄ
Մեզ մոտ Հայաստանի իշխանությունների նկատմամբ անվստահության տարրեր են ծագել: Այս մասին փետրվարի 17-ին NEWS.am-ին տված հարցազրույցում ասաց Ռուսաստանի հայերի միության փոխնախագահ Հերման Անանյանցը:
Նա պարզաբանեց, որ դրամահավաքի առաջին հանգանակությունը, որն ուղղված էր աջակցությանը, կազմել է ավելի քան 100 միլիոն ռուբլի, բայց «մենք մինչ այժմ չգիտենք, թե դրանք ինչ են եղել»:
«Բացի այդ, պատերազմի ընթացքում ուղարկվել են սաղավարտներ, զրահաբաճկոններ, քնապարկեր և շատ այլ բաներ: Ինչպես մեզ տեղեկացրին, այս ամենը մնացել է «Զվարթնոց» օդանավակայանում: Մենք չենք պատրաստվում գումար ուղարկել, որպեսզի հետո դրանք հայտնվեն նախարարների հաշիվների վրա: Ամեն ինչ գողացվում է: Մեզ դա զզվեցրել է»,-հավելեց Անանյանցը:

Чиновники Армении деньги из России прикарманили, а помощь оставили в аэропорту – САР
У нас к властям Армении возникли элементы недоверия. Об этом в беседе с корреспондентом «News.am» 17 февраля заявил вице-президент Союза армян России Герман Ананянц.
Он пояснил, что первый сбор средств, которые были нацелены на поддержку, составлял более 100 млн. рублей, но «мы до сих пор не знаем, куда они делись».
«Кроме того, в период войны были направлены каски, бронежилеты, спальные мешки и многое другое. Как нам сообщили, все это так и осталось в аэропорту «Звартноц». Мы не собираемся присылать деньги, чтобы они потом оказались на счетах министров. Все разворовывается. Нам это надоело», – добавил Ананянц.