Փաշինյանին աջակցելու համար մարդկանց փող և խոտ են տվել
Politik.am-ը գրում է. Երեկ Նիկոլ Փաշինյանը գնացել էր Գյումրի: Իշխանությունները փորձել էին Գյումրիում իր համար հանրային աջակցության ֆոն ապահովել, սակայն չէր հաջողվել ու փորձել էին վերադարձի ճանապարհին մի քանի այլ համայնքներում շոու բեմադրել:
Փաշինյանի խոսնակ Մանե Գևորգյանն էլ շտապեց ավետիս տալ բոլորիս. «Գյումրի-Երեւան ճանապարհին Մաստարայում, Աշնակում, Ներքին Բազմաբերդում եւ Ուջանում քաղաքացիները կանգնեցրին վարչապետի շարասյունը եւ իրենց աջակցությունը հայտնեցին կառավարության ղեկավարին»,-ֆեյսբուքում գրել էր խոսնակը։
Իրականում գյուղական համայնքներում Փաշինյանի համար հանրային աջակցության ֆոն ապահովելու համար բավական ջանքեր են պահանջվել: Բազմաբերդ համայնքի մի բնակիչ մեզ տեղեկացրեց, որ շիրակցի ինչ որ գործարար մեծ գումարներ է ծախսել, որպեսզի Փաշինյանի «աջակիցներին» հանի մայրուղի: Մասնակիցների մի մասին գումար են տվել, իսկ անասնապահությամբ զբաղվող «աջակիցներին» խոտ են բաժանել, որպես անասնակեր:
Գյուղացիները մեր աղբյուրի փոխանցմամբ գոհ են մնացել, քանի որ ֆինանսական այս ծանր պայմաններում Փաշինյանին աջակցելը բավական եկամտաբեր է, իսկ խոտը թեթևացնում է անասնապահությամբ զբաղվող գյուղացիների հոգսը: Ասում են շատերը այս պայմաններում պատրաստ են ամիսը մի քանի անգամ աջակցել Փաշինյանին:

Некоторым «сторонникам» Пашиняна из Ширака раздали денег, остальным – сено
Вчера премьер РА Никол Пашинян находился с визитом в Гюмри. Власти постарались обеспечить фон общественной поддержки, однако, видимо, не вышло, и перешли к организации шоу в ряде общин, пишет информационный сайт «Politik.am».
Пресс-секретарь Пашиняна Мане Геворкян поспешила сообщить всем нам «благую весть». «В трёх населенных пунктах на трассе Ереван-Гюмри кортеж премьера был остановлен гражданами, поскольку они хотели выразить свою поддержку главе правительства», – написала на своей странице в «Фейсбук».
В действительности же властям пришлось весьма постараться для создания такого фона. Один из жителей общин Ширака сообщил сайту, что некий предприниматель из области потратил много денег, чтобы «сторонники» Пашиняна оказались на трассе Ереван-Гюмри. Некоторым из них дали денег, остальным – помогли сеном.
«Сельчане, как сообщают наши источники, остались довольны, поскольку в этих тяжелых финансовых условиях поддержка Пашиняна оказалась довольно прибыльной. Говорят даже, что многие на этих условиях готовы несколько раз в месяц «поддерживать» Пашиняна», – пишет сайт.