Իլոն Մասքը կրկին գլխավորել Է աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց ցուցակը
SpaceX և Tesla ընկերությունների ղեկավար Իլոն Մասքը, որը կարճ ժամանակով աշխարհի ամենահարուստ մարդու կոչումը զիջել Էր Amazon-ի հիմնադիր Ջեֆ Ջեզոսին, կրկին գլխավորել Է միլիարդատերերի ցուցակը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է Bloomberg գործակալությունը: SpaceX-ի բաժնեթղթերի տեղաբաշխման հերթական փուլից հետո Մասքի կարողությունը գնահատել են 199,9 միլիարդ դոլար: Բեզոսի հաշվին 194,2 միլիարդ դոլար Է:
Բեզոսն աշխարհի ամենահարուստ մարդն Է համարվել 2017 թվականի մարտից մինչև այս տարվա հունվարի 7-ը, երբ նրան առաջին անգամ գերազանցեց Մասքը: Այս շաբաթ Tesla-ի բաժնետոմսերի արժեքի անկումից հետո Amazon-ի հիմնադիրը կարճ ժամանակով վերադարձավ վարկանիշի առաջին հորիզոնական, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Илон Маск вновь возглавил список самых богатых людей мира
Глава компаний «SpaceX» и «Tesla» Илон Маск, ненадолго уступивший звание самого богатого человека мира основателю «Amazon» Джеффу Безосу, вновь возглавил список миллиардеров, сообщает агентство «Блумберг».
После очередного раунда размещения ценных бумаг «SpaceX» состояние Маска оценили в 199,9 миллиарда долларов. На счету Безоса – 194,2 миллиарда.
Безос считался самым богатым человеком мира с 2017-го по 7 января этого года, когда его впервые обошел Маск. На этой неделе, после падения стоимости акций «Tesla», основатель «Amazon» ненадолго вернулся на первую строчку рейтинга.