Այսօր ժամը 13-ին հանրահավաք է նախատեսվում Բաղրամյան պողոտայում, ապա` երթ
Ոչ մի սադրանք տեղի չի ունեցել, գիշերը ես բավականին ուշ գնացել եմ, ամեն ինչ նորմալ է։ Այս մասին առավոտյան Բաղրամյան պողոտայում հայտարարեց Հայրենիքի փրկության շարժման՝ վարչապետի միասնական թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը՝ պատասխանելով 24news-ի՝ ինչպես է անցել գիշերը հարցին։
Վազգեն Մանուկյանը տեղեկացրեց, որ ժամը 11-ին ԱԺ խորհրդի նիստ է, որը պետք է քննի նաև, թե արտահերթ նիստի պահանջը բավարարի, թե ոչ, կամ ավելի ճիշտ՝ ինչպես անցկացնի, քանի որ անհրաժեշտ 35 ստորագրությունը կա։
Ժամը 13-ին հանրահավաք է նախատեսվում Բաղրամյան պողոտայում, ապա` երթ։
Ժամը 16-ից 18-ը, ըստ Մանուկյանի, կսպասեն արտահերթ նիստին, որտեղ մի հարց է քննարկվելու՝ ռազմական դրության վերացում։
Իշխանությունը, ըստ նրա, հոգեվարքի մեջ է, վերջնական ավարտի հասցնելու համար համաժողովրդական շարժում է պետք։ «Տեղեկություն ունենք, որ շրջաններից մարդիկ են ցանկանում գալ... Ուզի չուզի՝ պետք է գնա»-,հայտարարեց ընդդիմության առաջնորդը։
Վազգեն Մանուկյանը նշեց նաև, որ Հայաստանի անվտանգությունը գտնվում է 0 վիճակում։ «Սրանից ավել վատացնել գրեթե հնարավոր չէ, չնայած Նիկոլը Իսկանդերի մասին խոսելով՝ ավելի նվազեցրեց այդ անվտանգության մակարդակը»,-ասաց նա։
Բանակը հեղաշրջում չի արել, չնայած եթե հեղաշրջում էլ աներ՝ ես դեմ չէի լինի, ասաց Մանուկյանը՝ անդրադառնալով ԶՈւ ԳՇ երեկվա հայտարարությանը կառավարության հրաժարականի վերաբերյալ։

Сегодня в 13:00 состоится митинг на проспекте Баграмяна, за которым последует шествие
Ночь на проспекте Баграмяна, где сторонники оппозиционного Движения по спасению Родины разбили палатки, полностью заблокировав движение, прошла спокойно. Об этом в беседе с «24news» сказал лидер движения Вазген Манукян.
«Никакиx провокаций не было, уехал поздно ночью, все было нормально», – сказал он.
Мануян сообщил, что в 11:00 пройдет заседание Совета НС, в ходе которого также решится порядок проведения внеочередного заседания парламента.
Также он сообщил о запланированном на 13:00 митинге на проспекте Баграмяна, после которого, по всей видимости, оппозиционеры пройдутся по городу маршем.
«Власть находится в агонии, необходимо, чтобы движение приняло общенациональный характер, чтобы довести дело до конца. У нас есть информация, что люди из регионов хотят приехать. Хочет он [Пашинян] или нет, он должен уйти», – заявил он.
Вазген Манукян отметил, что власти не в состоянии обеспечить безопасность страны.
«Сделать хуже практически невозможно, хотя Никол своими заявлениями об «Искандере» ослабил ее еще больше», – заявил Манукян.
Оценивая действия Генштаба ВС Армении, Манукян сказал, что не расценивает их как попытку переворота.