Ադրբեջանցի պաշտոնյան Աղդամում պայթել է ականի վրա
Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած Արցախի Ակնայի (Աղդամ) շրջանում Ադրբեջանի քաղաքացին պայթել է ականի վրա։ Տեղեկությունը հայտնում է Sputnik Ադրբեջանի Telegram-ալիքը։
Նշվում է, որ Արտեզյան հորատանցքերի շահագործման վարչության պետ Հաֆիզ Ազիզզադեն, գտնվելով Նովրուզլու գյուղում, պայթել է ականի վրա է:
Տղամարդը հոսպիտալացվել է ծանր վնասվածքներով։ Նրա վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր։
Հիշեցնենք, որ սա առաջին դեպքը չէ, երբ Ադրբեջանի քաղաքացիները պայթում են ականի վրա Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած արցախյան տարածքներում։ Փետրվարի 25-ին նման միջադեպ է տեղի ունեցել Ջրականում (Ջեբրայիլ) ։ Տղամարդը վնասվածքներ էր ստացել ՝ պայթելով ականի վրա։
Ադրբեջանական ԶԼՄ-ները նշում են, որ քաղաքացիները հաճախ փորձում են ներխուժել Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած տարածքներ ՝ առանց իշխանությունների թույլտվության:

Азербайджанский чиновник подорвался на мине в Карабахе
Гражданин подорвался на мине в районе Акна (Агдам), который перешел под контроль ВС Азербайджана. Об этом сообщает «Telegram»-канал «Sputnik Азербайджан».
Отмечается, что «начальник управления эксплуатации субартезианских скважин Хафиз Азиззаде, находясь на дежурстве в селе Новрузлу, наехал на мину».
Мужчина госпитализирован с тяжелыми травмами. Его состояние оценивается как критическое.
Напомним, это уже не первый случай, когда граждане Азербайджана подрываются на минах в зоне карабахского конфликта. Так, 25 февраля подобный инцидент произошел в Джракане (Джебраил). Мужчина получил травмы, подорвавшись на противопехотной мине.
Азербайджанские СМИ отмечают, что граждане страны нередко пытаются проникнуть в зону недавних боевых действий без разрешения властей.