Երկրի թիվ մեկ զինվորականին աշխատանքից ազատելը փլավ ուտել չէ. դա ոչ Նիկոլի թերթոնն է, ոչ դուքյանը. Արման Սաղաթելյան
Ռազմական հեղաշրջման փորձի մասին խոսում են մարդիկ, որոնք խաղաղ հավաքի ժամանակ եռակցելով ավելի են ամրացնում ԱԺ-ի դարպասները, ձայնալուսային նռնակներ են շարում տարածքում և ֆասադում տեղադրում են դիպուկահարների հաշվարկներ. Ու այդ մարդիկ խոսում են ռազմական հեղաշրջման վտանգի մասին: Այս մասին, այսօր՝ մարտի 6-ին, ՊՆ-ի դիմաց հաջակցություն ԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանի և բանակի զինվորականների ու քաղաքացիների ակցիայի ժամանակ նշեց «Քառյակ մեդիայի» համահիմնադիրներից Արման Սաղաթելյանը:
«Եթե լիներ որևէ հեղաշրջման փորձ, ես համոզված եմ, որ այդ մարդիկ նույնիսկ հայտարարություն անելու հնարավորություն չէին ունենա: Ես համարում եմ, որ կառավարության հրաժարականի պահանջը քաղաքական հայտարարություն չէ, որովհետև խոսվում է մարդու մասին, ով ի պաշտոնե պետք է պատասխանատվություն կրի ողջ պաշտպանական համակարգի համար»,-ասաց նա:
Անդրադառնալով նրան, որ ՀՀ նախագահի ՍԴ չի ուղարկել Օնիկ Գասպարյանին ազատելու միջնորդությունը, հետևաբար նա պետք է ազատվի պաշտոնից օրենքի ուժով, Սաղաթելյանն ասաց. «Ես նման օրենքի ուժ չգիտեմ: Երկրի թիվ մեկ զինվորականին աշխատանքից ազատելը հենց այնպես փլավ ուտել չէ: Դա ոչ իր թերթոնն է, ոչ դուքյանը: Սահմանադրության մեջ կա հստակ դրույթ, որպեսզի ԳՇ պետը ունենա որոշակի երաշխիքներ: Դրա համար է, որ Սահմանադրության մեջ նրա նշանակման մասին խոսվում է, ազատման մասին՝ ոչ: Չի կարելի առավոտյան արթնանալ և տրամադրության ներքո պաշտոնից ազատել բարձրաստիճան զինվորականին, ինչ է, թե տրամադրությունը տեղը չի, կամ բան ես կարդացել ու լավ չես հասկացել: Այո, մենք մեր բանակի կողքին ենք»:

Арман Сагателян: «Освобождение от должности военного номер один страны – это тебе не просто сесть и поесть плов»
О попытке военного переворота говорят люди, которые во время мирного митинга укрепляют ворота Национального собрания, проводя сварочные работы, расставляют на данной территории светошумовые гранаты и размещают снайперов. И эти люди говорят об опасности военного переворота. Об этом заявил во время акции у здания Министерства обороны Армении 6 марта соучредитель «Карьяк медиа» Арман Сагателян.
«Если бы произошла попытка государственного переворота, уверен, что у этих людей не было бы даже возможности выступить с заявлением. Я считаю, что требование об отставке правительства – не политическое заявление, потому что говорится о человеке, который должен официально нести ответственность за всю систему обороны», – заявил Сагателян.
Касаясь же того, что президент Армении не послал в КС ходатайство об освобождении Оника Гаспаряна от должности главы ГШ ВС РА, следовательно, тот должен быть уволен в силу закона, оппозиционер отметил: «Я не знаю такой силы закона. Освобождение от должности военного номер один страны – это тебе не просто сесть и поесть плов. В Конституции есть четкое положение, чтобы у главы ГШ были определенные гарантии. Поэтому в Конституции говорится о его назначении, а об увольнении – нет. Нельзя утром проснувшись под настроением уволить высокопоставленного военного. Да, мы рядом с нашей армией».