ԵԱՀԿ գործող նախագահ Անն Լինդեն մարտի 15-ին կայցելի Ադրբեջան
ԵԱՀԿ գործող նախագահ և Շվեդիայի արտաքին գործերի նախարար Անն Լինդեն մարտի 15-ին կայցելի Ադրբեջան: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ԵԱՀԿ մամուլի ծառայությունը:
«Անն Լինդեն Ադրբեջանում հանդիպումներ կունենա նախագահ Իլհամ Ալիևի, արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի և վարչապետ Ալի Ասադովի հետ, որոնց ընթացքում կքննարկվի Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը և ԵԱՀԿ շարունակական դերակատարությունը հակամարտության կարգավորման գործընթացում: Անդրադարձ կկատարվի նաև ԵԱՀԿ-ի և Ադրբեջանի միջև համագործակցության ամրապնդմանը»,-ասված է հաղորդագրությունում:
ԵԱՀԿ գործող նախագահ Անն Լինդեն հանդիպումներ կունենա նաև քաղաքացիական հասարակության անդամների հետ:
Մարտի 10-ին Շվեդիայի արտաքին գործերի նախարար և ԵԱՀԿ գործող նախագահ Անն Լինդեն հայտարարել էր, որ պատրաստվում է առաջիկայում այցելել Հայաստան և Ադրբեջան:

Действующий председатель ОБСЕ Анн Линде 15 марта посетит Азербайджан
Действующий председатель ОБСЕ, министр иностранных дел Швеции Анн Линде 15 марта посетит Азербайджан. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает пресс-служба ОБСЕ.
«В Азербайджане Анн Линде встретится с президентом Ильхамом Алиевым, министром иностранных дел Джейхуном Байрамовым и премьер-министром Али Асадовым. В ходе этих встреч планируется обсудить нагорно-карабахский конфликт и перманентную роль ОБСЕ в урегулировании конфликта. Также будет обсуждаться вопрос укрепления сотрудничества между ОБСЕ и Азербайджаном», – говорится в заявлении.
Действующий председатель ОБСЕ Энн Линде также встретится с представителями гражданского общества.
10 марта министр иностранных дел Швеции и действующий председатель ОБСЕ Анн Линде объявила о своем намерении в ближайшее время посетить Армению и Азербайджан.