Օնիկ Գասպարյանը ժամը 8։30-ից իր աշխատասենյակում է․ գեներալ Տիրան Խաչատրյան
Մինչ կառավարությունը դատարաների վրա ազդելու մասին իր հերթական հայտարարությունն է անում՝ նշելով, թե ՀՀ նախագահի հրամանագիրն ուժի մեջ է իրավունքի ուժով, և դատարանը չի կարող գեներալ-գնդապետ Օնիկ Գասպարյանին վերականգնել ԶՈւ Գլխավոր շտաբի պետի պաշտոնում, ԶՈւ Գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանը այսօր՝ մարտի 18-ի առավոտյան 8։30-ից իր աշխատասենյակում է և բնականոն աշխատանքային ռիթմի է անցել ԳՇ պետի կարգավիճակում։ Հիշեցնենք, որ ՀՀ վարչական դատարանը վերականգնել է նրան աշխատանքի, քանի դեռ դատական վեճը ավարտին չի հասել։
Օնիկ Գասպարյանի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Տիրան Խարչատրյանն այս պահին գտնվում է հոսպիտալում՝ առողջական խնդիրների պատճառով։ Թե ինչ խնդիրներ են, պարոն Խաչատրյանը չցանկացավ մանրամասնել։ Միայն Yerevan.Today-ին տեղեկացրեց, որ ճիշտ են մեր տեղեկությունները, որ Օնիկ Գասպարյանը ներկայացել է աշխատանքի։
Հիշեցնենք, որ գենշտաբի դեմ կառավարության արշավից հետո, մարտի 10-ին գեներալ-գնդապետ Օնիկ Գասպարյանը հայտարարությամբ հանդես եկավ այն մասին, որ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջելու վերաբերյալ իր դիրքորոշումն անփոփոխ է, իսկ իրեն գենշտաբի պետի պաշտոնից ազատելու որոշումը բողոքարկելու է ՀՀ վարչական դատարանում։
Գլխավոր շտաբի ղեկավար կազմն էլ առանձին հայտարարություն տարածեց՝ աջակցելով Օնիկ Գասպարյանին։
Դատարանը բավարարել է գեներալ-գնդապետի փաստաբանի միջնորդությունը, ինչի արդյունքում Օնիկ Գասպարյանը շարունակում է մնալ Գենշտաբի պետ, քանի դեռ դատական վեճը չի կարգավորվել։

Оник Гаспарян с 8:30 находится в своем рабочем кабинете – Тиран Хачатрян
Глава Генштаба ВС РА Оник Гаспарян с 8:30 находится в своем рабочем кабинете, он продолжает отправлять свои полномочия. Об этом в беседе с «Yerevan.Today» сообщил первый заместитель главы Генштаба, генерал-лейтенант Тиран Хачатрян.
Отметим, ранее Административный суд ранее признал недействительным освобождение Гаспаряна от должности в связи с отсутствием соответствующего административного акта.
Правительство РА, в свою очередь, сегодня утром выступило с заявлением, что глава Генштаба Оник Гаспарян был освобожден от занимаемой должности. В заявлении кабмина говорится, что указ президента действителен силой права, что значит, что Конституция не предусматривает возможности изменения акта.
Напомним, что 10 марта Генштаб Армении выступил с заявлением, в котором потребовал отставки премьера Никола Пашиняна и правительства.
После данного заявления Пашинян направил президенту РА ходатайство об увольнении Оника Гаспаряна. Глава Генштаба оспорил данное решение в суде.