Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 399 դեպք
Այսօր Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 399 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում:
Վերջին մեկ օրում երկրում ապաքինվել է 356 մարդ, մահացել է 10 պացիենտ:
Համավարակի տարածումից առ այսօր, Վրաստանում ընդհանուր առմամբ գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 279 027 դեպք, այստեղից ապաքինվել է 271 278 մարդ: Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 3 732:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կատարվել է 25 638 փորձարկում, այդ թվում 15 093-ը՝ հակամարմինների արագ թեստով, իսկ 10 545-ը՝ «PCR» թեստով:
Դրականության օրական ցուցանիշը՝ 1.56% է, վերջին 14 օրվանը՝ 1.58%, վերջին 7 օրվանը՝ 1.92%:
Կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 262 մարդ, հիվանդանոցներում հսկողության տակ է 1 515 պացիենտ, կլինիկական հյուրանոցներում գտնվում է 195 անձ։

В Грузии выявлено 399 новых случаев коронавируса. Об этом сообщается на специальном сайте правительства «stopcov.ge».
За последние 24 часа в стране выздоровели 356 человек, умерли 10 пациентов.
За прошедшие сутки в стране было проведено 25 638.
Всего в Грузии выявлено 279 027 случаев инфицирования коронавирусом, из которых 271 278 человек выздоровели и 3732 человека скончались.
В режиме карантина находятся 262 человека, под наблюдением в стационаре – 1515 человек, в ковид-гостинице – 195 человек.
В Грузии выявлено 399 новых случаев коронавируса