Նոր սկանդալ. Ջհանգիրյանի հետ հանդիպելու համար ԲԴԽ են այցելել նաև Գորիսի և Քաջարանի քաղաքապերի դեմ հարուցված քրեական գործերը քննող քննիչները
Փաստաբան Ամրամ Մակինյանը հրապարակել է ԲԴԽ-ից ստացած պատասխանը, որով ապացուցվում է մամուլի հրապարկումները, որ Նիկոլ Փաշինյանի օգնական Աննա Վարդապետյանը, որը Ռուբեն Հայրապետյանի որդու գործով ցուցումներ էր տվել քննիչին, մի քանի անգամ այցելել է ԲԴԽ անդամ Գագիկ Ջհանգիրյանին՝ ըստ երևույթին դարձյալ ընդդիմադիրների հետապնդումերի գործերով:
Մինչդեռ ԲԴԽ-ի պատասխանում Mediaport-ը մեկ այլ կարևոր հանգամանք նկատեց: Փետրվարի 8-ին և 12-ին ԲԴԽ-ում Գագիկ Ջհանգիրյանի հետ հանդիպել են նաև Գորիսի և Քաջարանի քաղաքապետերի դեմ հարուցված քրեական գործերը քննող քննիչներ Ռոման Սարդարյանն ու Արսեն Գեղամյանը, որոնց ազգանունները թեև փակված են, բայց մեր աղբյուրը պնդում է, որ խոսքը հենց նրանց մասին է:
Հիշեցնեք, որ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջելուց հետո Սյունիքի 4 քաղաքապետերի դեմ քրեական գործեր հարուցվեցին:

Новый скандал: для встречи с Джангиряном ВСС посетили также следователи, расследующие уголовные дела против мэров Гориса и Каджарана
Для встречи с Гагиком Джангиряном ВСС посетили также следователи, расследующие уголовные дела, возбужденные против мэров Гориса и Каджарана. Об этом пишет тг-канал «Mediaport».
Адвокат Амрам Макинян опубликовал ответ, полученный от ВСС, который подтверждает публикации в прессе о том, что помощник Никола Пашиняна Анна Вардапетян, которая давала следователю указания по делу сына Рубена Айрапетяна, несколько раз посещала члена ВСС Гагика Джангиряна, по всей видимости, для новых указаний по делам о преследованиях оппозиционеров.
8 и 12 февраля в ВСС с Гагиком Джангиряном встретились также следователи, расследующие уголовные дела против мэров Гориса и Каджарана Роман Сардарян и Арсен Гегамян, фамилии которых хоть и закрыты, но источник «Mediaport» утверждает, что речь идет именно о них.