ԲԴԽ-ն դատավորի նամակն ստանալուց 15 րոպե հետո հավաքվել է ամբողջ կազմով․ Ռուբեն Վարդազարյան
Դատավոր Մհեր Պետրոսյանը երեկ երեկոյան ժամը 20.00-ի կողմերը գրությամբ դիմել է ԲԴԽ-ին, նա գտնում է, որ իր նկատմամբ ճնշումներ կան: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում նշեց ԲԴԽ նախագահ ռուբեն Վարդազարյանը՝ հավելելով, որ կյանքին սպառնացող վտանգի մասին խոսք չկա:
Նա չցանկացավ ավելի մանրամասն ներկայացնել, թե ինչ է գրված դատավորի դիմումում. «Ես չեմ մեկնբանում եւ իրավասու չեմ մեկնաբանել այսօր օրենքով սահմանված կրգով ԲԴԽ-ն կարձագանքի: ԲԴԽ-ն նամակն ստանալուց 15 րոպե հետո հավաքվել է ամբողջ կազմով, հրավիրվել է Մհեր Պետրոսյանը, զրուցել ենք իր հետ եւ այսօր առավոտյան աշխատանքային օրը սկսվելուց հետո 1-2 ժամվա ընթացքում ԲԴԽ-ն կարձագանքի»:
Ռուբեն Վարդազարյանը նաեւ հավելեց, որ դատավորի դիմումից հետո անհրաժեշտ միջոցներ են ձեռնարկել հնարավոր ճնշումների հետ կապված:
Հիշեցնենք, որ Մհեր Պետրոսյանը Օնիկ Գասպարյանի գործով այն դատավորն է, որը միջանկյալ միջոց կիրառելու որոշում էր կայացրել:

ВСС Армении провел срочное заседание в связи с заявлением судьи Мгера Петросяна о давлении на него
Судья Мгер Петросян вчера вечером около 20:00 обратился с письмом к ВСС, он считает, что на него оказывается давление. Об этом в беседе с корреспондентом «News.am» заявил председатель Высшего судебного совета Рубен Вардазарян, добавив, что об угрозе жизни речи не идет.
Он не захотел более подробно представить, что написано в заявлении судьи.
«Я не комментирую и не правомочен комментировать. Сегодня в установленном порядке ВСС отреагирует. Через 15 минут после получения письма ВСС собрался в полном составе, был приглашен Мгер Петросян, побеседовали с ним, и сегодня утром после начала рабочего дня в течение 1-2 часов ВСС отреагирует», – отметил Рубен Вардазарян.
Рубен Вардазарян также добавил, что после обращения судьи были предприняты необходимые меры в связи с возможным давлением.
Напомним, что Мгер Петросян – судья по делу Оника Гаспаряна, который принял решение о применении промежуточной меры.