Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 171 նոր դեպք
Այսօր Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 171 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում:
Վերջին մեկ օրում երկրում ապաքինվել է 382 մարդ, մահացել է 14 պացիենտ:
Համավարակի տարածումից առ այսօր, Վրաստանում ընդհանուր առմամբ գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 280 472 դեպք, այստեղից ապաքինվել է 272 601 մարդ: Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 3 765:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կատարվել է 14 298 փորձարկում, այդ թվում 8 547-ը՝ հակամարմինների արագ թեստով, իսկ 5 751-ը՝ «PCR» թեստով:
Դրականության օրական ցուցանիշը՝ 1.2% է, վերջին 14 օրվանը՝ 1.66%, վերջին 7 օրվանը՝ 1.6%:
Կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 276 մարդ, հիվանդանոցներում հսկողության տակ է 1 653 պացիենտ, կլինիկական հյուրանոցներում գտնվում է 200 անձ:

В Грузии выявлен 171 новый случай коронавируса. Об этом сообщается на специальном сайте правительства stopcov.ge.
За последние 24 часа в стране выздоровели 382 человека, 14 пациентов умерли.
За прошедшие сутки проведено 14 298 тестов.
Всего в Грузии выявлено 280 472 случая заражения коронавирусом, из которых 272 601 пациент выздоровел и 3765 умерли.
276 человек находятся в режиме карантина, 1 653 человека находятся под наблюдением в стационаре, 200 человек – в ковид-гостинице.
В Грузии выявлен 171 новый случай коронавируса