Մխիթարյանը կարող է խաղադաշտ վերադառնալ ապրիլի սկզբին
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի և իտալական «Ռոմա»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը կրկին խաղադաշտ կարող է վերադառնալ մեկ շաբաթից:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին գրում է Football Italia-ն: Մխիթարյանը ևս մեկ հետազոտություն է անցել, որի արդյունքում հայտնի է դարձել, որ նա հնարավոր է կմասնակցի ապրիլի 8-ին Եվրոպայի լիգայի «Այաքս»-ի դեմ հանդիպմանը:
Ավելի վաղ` մարտի 24-ին, հայտնի էր դարձել, որ Մխիթարյանը չի մարզվել ընդհանուր խմբի հետ, այլ` Վերետուի, Ձանիոլոյի և Սմոլինգի պես անհատական ծրագրով: Մարտի 16-ին ՀՖՖ-ն հաղորդագրություն է տարածել Մխիթարյանի վերաբերյալ, որում մասնավորապես ասվում էր. «Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան պաշտոնական գրություն է ստացել իտալական «Ռոմա» ակումբից, որտեղ ներկայացված են Հենրիխ Մխիթարյանի հետազոտության արդյունքները: Ըստ դրանց՝ Մխիթարյանի մոտ հայտնաբերվել է ոտքի միջին երրորդում գտնվող մկանների երկրորդ աստիճանի վնասվածք՝ ախտահարումով, որն ազդում է հետին կողային միապոնեվրոտիկ շրջանի վրա: Այսպիսով, Մխիթարյանը նախնական տվյալներով բաց կթողնի 3-4 շաբաթ և չի կարողանա օգնել Հայաստանի ազգային հավաքականին առաջիկա հանդիպումերի ընթացքում»:

Генрих Мхитарян сможет вернуться на поле в начале апреля
Полузащитник национальной сборной Армении и итальянской «Ромы» Генрих Мхитарян через неделю сможет вернуться на поле. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает издание «Football Italia».
Мхитарян прошел еще одно обследование, в результате которого стало известно, что он сможет участвовать в матче Лиги Европы «Рома»-«Аякс».
Ранее, 24 марта, стало известно, что Мхитарян тренировался не в общей группе, а по индивидуальной программе, также как и Верету, Дзаньоло и Смоллинг.
16 марта ФФА распространила сообщение, в котором, в частности, говорилось: «Федерация футбола Армении получила официальное письмо от итальянского клуба «Рома», в котором представлены результаты медицинского обследования Генриха Мхитаряна. По их словам, у Мхитаряна обнаружена травма второй степени мышц средней трети ноги, с повреждением заднебоковой мононевротической области. Таким образом, по предварительным данным, Мхитарян пропустит игры в течение 3-4 недель, он не сможет помочь сборной Армении в предстоящих матчах».