Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 616 նոր դեպք
Այսօր Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 616 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում:
Վերջին մեկ օրում երկրում ապաքինվել է 268 մարդ, մահացել է 5 պացիենտ:
Համավարակի տարածումից առ այսօր, Վրաստանում ընդհանուր առմամբ գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 281 761 դեպք, այստեղից ապաքինվել է 273 167 մարդ: Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 3 778:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կատարվել է 31 947 փորձարկում, այդ թվում 20 364-ը՝ հակամարմինների արագ թեստով, իսկ 11 583-ը՝ «PCR» թեստով:
Դրականության օրական ցուցանիշը՝ 1.93% է, վերջին 14 օրվանը՝ 1.74%, վերջին 7 օրվանը՝ 1.61%:
Կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 270 մարդ, հիվանդանոցներում հսկողության տակ է 1 674 պացիենտ, կլինիկական հյուրանոցներում գտնվում է 261 անձ:

В Грузии выявлено 616 новых случаев коронавируса. Об этом сообщается на специальном сайте правительства «stopcov.ge».
За последние 24 часа в стране выздоровели 268 человек, умерли 5 пациентов.
За прошедшие сутки было проведено 31 947 тестов.
В целом в Грузии выявлен 281 761 случай заражения коронавирусом, из которых 273 167 человек выздоровели и 3778 умерли.
270 человек находятся в режиме карантина, 1674 человека находятся под наблюдением в стационаре, 261 человек – в ковид-гостинице.
В Грузии выявлено 616 новых случаев коронавируса