Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 529 նոր դեպք
Այսօր Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 529 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում:
Վերջին մեկ օրում երկրում ապաքինվել է 326 մարդ, մահացել է 13 պացիենտ:
Համավարակի տարածումից առ այսօր, Վրաստանում ընդհանուր առմամբ գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 282 789 դեպք, այստեղից ապաքինվել է 273 930 մարդ: Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 3 798:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կատարվել է 24 646 փորձարկում, այդ թվում 14 659-ը՝ հակամարմինների արագ թեստով, իսկ 9 987-ը՝ «PCR» թեստով:
Դրականության օրական ցուցանիշը՝ 2.15% է, վերջին 14 օրվանը՝ 1.8%, վերջին 7 օրվանը՝ 1.73%:
Կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 231 մարդ, հիվանդանոցներում հսկողության տակ է 1 756 պացիենտ, կլինիկական հյուրանոցներում գտնվում է 232 անձ:

В Грузии выявлено 529 новых случаев коронавируса. Об этом сообщается на специальном сайте правительства «stopcov.ge».
За последние 24 часа в стране выздоровели 326 человек, 13 пациентов умерли.
За прошедшие сутки в стране было проведено 24 646 тестов.
Всего в Грузии выявлено 282 789 случаев заражения коронавирусом, из которых 273 930 выздоровели и 3 798 умерли.
231 человек находится в режиме карантина, 1756 человек – под наблюдением в стационаре, 232 человека – в ковид-гостинице.
В Грузии выявлено 529 новых случаев коронавируса