Ադրբեջանում մարդիկ սկսում են դուրս գալ էյֆորիայից, բունտ է հասունանում. իրականում քանի զոհ կա թշնամական երկրում
Ադրբեջանում «գոյություն չունեցող» կորուստներ են հայտնվել։ Այս մասին հայտնում է Wargonzo նախագիծը՝ հղում անելով ադրբեջանական տելեգրամյան ալիքներին։
«Ըստ ալիքների տեղեկությունների, Բաքվում նախագահի աշխատակազմ են գնացել Արցախյան երկրորդ պատերազմի ընթացքում անհետ կորած զինվորների «մի քանի» (իրականում տասնյակ) հարազատներ: Հիմա նրանց հետ շփվում է գլխավոր դատախազը:
Մենք մի անգամ գրել էինք @wargonzo նախագծում, որ Ալիևի կողմից հնչեցված կորուստների վերաբերյալ տվյալները հեռու են իրականությունից ՝ ոչ հօգուտ Ադրբեջանի ժողովրդի: Զոհերի թիվն ավելի մեծ է, շատ մեծ:
Հաշվի առնելով, որ ռազմաճակատի որոշ հատվածներում ադրբեջանցի սպաները պարզապես հրաժարվել են վերցնել սպանվածների դիերը՝ (20-30 հոգանոց խմբեր կային), զարմանալի չէ, որ զինվորների հարազատներն անհանգստացած են:
Դա անհնար է անվերջ թաքցնել: Այդ մարդիկ հիմա ուշքի են եկել, Թալիշի գյուղերում դեռ համբերատար սպասում են, բայց նրանց համբերությունը նույնպես կարող է սպառվել: Այդ մենք ենք լռում Էրդողանի կողմից Արցախ ուղարկված զոհված սիրիացիների մասին, նրանց մասին նույնպես հաստատ որևէ մեկը չի հիշի»,-գրում է ալիքը:

В Азербайджане начали всплывать «не существующие» потери – «WarGonzo»
В Азербайджане начали всплывать «не существующие» потери. Об этом сообщают азербайджанские тг-каналы.
По их данным, к АП в Баку вышли «несколько» (на самом деле десятки) родственников солдат, пропавших без вести во время Второй Карабахской войны. Сейчас сними общается генпрокурор.
«Мы в свое время в проекте @wargonzo писали, что данные о потерях, озвученные Алиевым, далеки от реальности – не в пользу народа Азербайджана. Погибших гораздо больше. Гораздо.
Учитывая, что на отдельных участках фронта азербайджанские офицеры просто отказывались забирать тела убитых (были группы по 20-30 человек), то неудивительно, что родственники солдат обеспокоились. Скрывать такое бесконечно нельзя.
Это бакинцы сейчас опомнились, в талышских деревнях пока что терпеливо ждут, но и терпение талышей может лопнуть. Это мы молчим о погибших сирийцах, отправленных в Арцах Эрдоганом, они просто ушли в утиль, о них точно никто не вспомнит», – пишет тг-канал «WarGonzo».