Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 1077 նոր դեպք
Այսօր Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 1077 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում:
Վերջին մեկ օրում երկրում ապաքինվել է 442 մարդ, մահացել է 8 պացիենտ:
Համավարակի տարածումից առ այսօր, Վրաստանում ընդհանուր առմամբ գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 293 321, այստեղից ապաքինվել է 279 831 մարդ: Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 3 916:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կատարվել է 31 645 փորձարկում, այդ թվում 20 727-ը՝ հակամարմինների արագ թեստով, իսկ 10 918-ը՝ «PCR» թեստով:
Դրականության օրական ցուցանիշը՝ 3.4% է, վերջին 14 օրվանը՝ 2.77%, վերջին 7 օրվանը՝ 2.04%:
Կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 321 մարդ, հիվանդանոցներում հսկողության տակ է 2 720 պացիենտ, կլինիկական հյուրանոցներում գտնվում է 400 անձ:

В Грузии выявлено 1077 новых случаев коронавируса. Об этом сообщается на специальном сайте правительства «stopcov.ge».
За последние 24 часа в стране выздоровели 442 человека, умерли 8 пациентов.
Всего в Грузии выявлен 293 321 случай заражения коронавирусом, из которых 279 831 человек выздоровел и 3916 умерли.
Всего в стране вакцинированы 26 427 человек, ежедневно вакцинируются 1504 человека.
В режиме карантина находится 331 человек, в стационаре под наблюдением – 2720 человек, в ковид-гостинице – 400 человек.
В Грузии выявлено 1077 новых случаев коронавируса