Փաշինյանի վրեժը սյունեցիներից. ԱԱԾ-ում ձերբակալվողների ցուցակ են կազմում
ԱԱԾ–ում այս պահին աժիոտաժ է։ NEWS.am-ի տեղեկություններով՝ Նիկոլ Փաշինյանն ԱԱԾ տնօրեն Արմեն Աբազյանից պահանջել է «հավաքել» Սյունիքում իր դեմ բողոքի ակցիաների կազմակերպիչներին և ակտիվիստներին։
Մեր տեղեկություններով՝ այս պահին ԱԱԾ–ում այդ մարդկանց ցուցակն են կազմում։
ԱԱԾ–ին հրահանգվել է նաև ձերբակալել նաև Փաշինյանի հրաժարականը պահանջած և Վահե Հակոբյանի «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցությանն անդամագրված՝ Սյունիքի համայնքապետերին։
Հիշեցնենք, որ Սյունիքի մարզ այցելած Նիկոլ Փաշինյանին մարզի մի քանի համայնքներում՝ Մեղրիում, Ագարակում, Կապանում բնակիչները դիմավորել են հայհոյանքներով, «դավաճան» «թուրք», «կապիտուլյանտ» վանկարկումներով։ Ճանապարհը փակած բնակիչների պատճառով Փաշինյանը չի կարողացել Քաջարան մտնել։

Месть Пашиняна сюникцам: в СНБ составляют список
В СНБ царит ажиотаж. По информации «News.am», Никол Пашинян потребовал у директора СНБ Армена Абазяна «собрать» всех активистов и организаторов акций протеста.
В СНБ составляют список.
СНБ также поручено задержать глав общин Сюника, потребовавших отставки Пашиняна. В большинстве своем они также члены партии Ваге Акопяна «Возрождающаяся Армения».
Как сообщалось ранее, начавшийся тайно визит Пашиняна в Сюник обернулся неслыханным позором. Жители требовали его отставки, называли «предателем», «турком», «капитулянтом», выкрикивали личные оскорбления.