Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 1547 նոր դեպք
Մայիսի 7-ին Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 1547 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում:
Վերջին մեկ օրում երկրում ապաքինվել է 1131 մարդ, մահացել է 18 պացիենտ:
Համավարակի տարածումից առ այսօր, Վրաստանում ընդհանուր առմամբ գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 319 266, այստեղից ապաքինվել է 298 807 մարդ: Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 4245:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կատարվել է 25 541 փորձարկում, այդ թվում 14 212-ը՝ հակամարմինների արագ թեստով, իսկ 11 329-ը՝ «PCR» թեստով:
Դրականության օրական ցուցանիշը՝ 6.06% է, վերջին 14 օրվանը՝ 5.66%, վերջին 7 օրվանը՝ 6.76%:
Երկրում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվել է 54 687 մարդ, օրական պատվաստվում է 3 089 պացիենտ:
Կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 69 մարդ, հիվանդանոցներում հսկողության տակ է 4 354 պացիենտ, կլինիկական հյուրանոցներում գտնվում է 759 անձ:

В Грузии выявлено 1547 новых случаев коронавируса. Об этом сообщается на специальном сайте правительства «stopcov.ge».
За последние 24 часа в стране выздоровел 1131 человек, умерли 18 пациентов.
Всего в Грузии выявлено 319 266 случаев заражения коронавирусом, из которых 298 807 человек выздоровели и 4245 умерли.
69 человек находятся в режиме карантина, 4354 человека – под наблюдением в стационаре, 759 человек – в ковид-гостинице.
Были атакованы командные пункты и военные объекты с оружием и техникой.
Ранее он из-за череды травм пропустил первую половину сезона в чемпионате Испании.
Более половины афганцев – около 23 миллионов человек – нуждаются в гуманитарной помощи, заявила глава Миссии ООН по содействию Афганистану Роза Отунбаева.
Жители не покидали свои квартиры, время от времени были слышны звуки выстрелов.
По его словам, USAID частично должен был бы всегда находиться в ведении Госдепа.
Другие оппозиционные партии пока не разделяют позицию ЕНД.
В Грузии выявлено 1547 новых случаев коронавируса