Նախնական տեղեկություններով ադրբեջանցիները պետք է հետ քաշվեն. Մուրադովի մասնակցությամբ բանակցություններն ավարտվել են
Արցախում խաղաղապահ զորքերի հրամանատար Ռուստամ Մուրադովի մասնակցությամբ բանակցություններն այսօր ավարտվել են, նախնական տեղեկություններով ադրբեջանցիները պետք է հետ նահանջեն: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Սյունիքի Վերին Ակներ գյուղի համայնքապետ Սպարտակ Մինասյանը:
«Նախնական տեղեկություններով նրանք պետք է հետ քաշվեն, լարվածությունը իջնի, հետո դիրքեր պետք է դնեն: Բայց դիրքերը մեր բնակավայրեր մոտ չեն լինելու»,-ասաց նա` հավելելով, որ ավելի մանրամասն տեղեկություններ ավելի ուշ կտրամադրի:

По предварительной информации, азербайджанцы должны отступить: переговоры с участием Мурадова окончены
Сегодня, 16 мая, завершились переговоры с участием командующего миротворческими войсками в Арцахе Рустама Мурадова: по предварительной информации, азербайджанцы должны отступить. Об этом в беседе с «News.am» заявил глава сельской общины Верин Акнер Спартак Минасян.
«По предварительной информации, они должны уйти, напряжение должно снизиться, затем они должны занять позиции. Но позиции не будут приближаться к нашим населенным пунктам», – сказал он, добавив, что более подробную информацию предоставит позже.