Լեհաստանի դեսպանատունը խնդրում է իր քաղաքացիներին խուսափել Տավուշ, Գեղարքունիք, Վայոց Ձոր և Սյունիք ճանապարհորդություններից
Սյունիքի և Գեղարքունիքի մարզերի սահմանային գոտիներում տեղի ունեցող իրադարձությունների, Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանին լարված իրավիճակի հետ կապված` Երևանում Լեհաստանի դեսպանատունը իր քաղաքացիներին խնդրում է խուսափել Հայաստանի հետևյալ շրջաններ այցելություններից` Տավուշ, Գեղարքունիք, Վայոց ձոր և Սյունիք:
«Զգույշ եղեք և հետևեք տեղական իշխանությունների հրահանգներին»,-ասվում է դեսպանության ֆեյսբուքյան էջում հրապարակված հաղորդագրության մեջ:

Посольство Польши в Армении просит своих граждан избегать поездок в Тавуш, Гегаркуник, Вайоц Дзор и Сюник
В связи с событиями в приграничных зонах в Сюникского и Гегаркуникского марзов Армении и напряженной ситуацией на границе Армении и Азербайджана, посольство Польши в Ереване просит своих граждан избегать поездок в следующие области Армении: Тавуш, Гегаркуник, Вайоц Дзор и Сюник.
«Будьте особенно внимательны и следуйте рекомендациям местных властей», – говорится в сообщении, размещенном на странице посольства в «Facebook».