Կառավարությունը պարտավոր է դադարեցնել Նիկոլ Փաշինյանի լիազորությունների ապօրինի կատարումը, նրա կողմից հերթական հակապետական փաստաթղթի ստորագրումը լեգիտիմ չի կարող լինել. «Հայաստան» դաշինք
«Հայաստան» դաշինքը հանդես է եկել հայտարարությամբ.
«Հայրենակիցներ,
Սեփական իշխանությունն ամեն գնով պահպանել փորձող Նիկոլ Փաշինյանը երկրում ստեղծել է քաոս և պատրաստ է պետության ու հայրենիքի հաշվին կատարել ցանկացած ազգադավ գործողություն։ Փաստացի, թուրք-ադրբեջանական ագրեսիան շարունակվում է:
Վիճակը հետագայում շտկելը գերմարդկային ջանքեր է պահանջելու:
Երկրի վարչապետի պաշտոնից հրաժարված, դե յուրե լիազորությունները կորցրած Նիկոլ Փաշինյանը իրավազոր չէ Հայաստանի կառավարության անունից ստորագրել որևէ փաստաթուղթ:
Բացի այդ, միջազգային իրավունքով արգելված որևէ գործողությունով, այդ թվում՝ ուժի կիրառմամբ կամ այն կիրառելու սպառնալիքով ձեռք բերված ցանկացած համաձայնությունն առ ոչինչ է:
Ելնելով վերը նշվածից՝
1. Կառավարությունը պարտավոր է դադարեցնել Նիկոլ Փաշինյանի լիազորությունների ապօրինի կատարումը: Նիկոլ Փաշինյանի կողմից ժողովրդի թիկունքում հերթական հակապետական փաստաթղթի ստորագրումը լեգիտիմ չի կարող լինել։
2. Հայ ժողովրդի կենսական շահերը և Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը կարող են ապահովել միայն առաջիկա արտահերթ ընտրություններով ձևավորվող նոր իշխանությունները:
3. Կառավարության պարտքն է կազմակերպել Հայաստանի տարածքային ամբողջականության և ինքնիշխանության վերականգնումը հնարավոր բոլոր միջոցներով»:

Пашинян не правомочен подписывать какой-либо документ от имени правительства Армении – заявление
Стремящийся любой ценой сохранить свою власть Никол Пашинян создал в стране хаос и готов за счет государства и Родины совершить любое предательское действие. Фактически, турецко-азербайджанская агрессия продолжается. Об этом говорится в заявлении блока «Армения».
«Изменение ситуации в дальнейшем потребует сверхчеловеческих усилий.
Никол Пашинян, отказавшийся от должности премьер-министра страны и де-юре утративший свои полномочия, не правомочен подписывать какой-либо документ от имени правительства Армении.
Кроме того, любое соглашение, достигнутое посредством любого действия, запрещенного международным правом, в том числе применения силы или угрозы ее применения, не имеет правовой силы.
Таким образом:
1. Подписание Николом Пашиняном очередного антигосударственного документа за спиной народа не может быть легитимным.
2. Жизненные интересы армянского народа и территориальную целостность Армении могут обеспечить только новые власти, формирующиеся предстоящими внеочередными выборами.
3. Долг правительства – восстановить территориальную целостность и суверенитет Армении всеми возможными средствами.