ՊՆ զրահափոխադրիչի վթարի հետևանքով զոհվել է ժամկետային զինծառայող
Մայիսի 20-ին, ժամը 19:00-ի սահմաններում, ՊՆ N զորամասի զրահափոխադրիչը, մշտական տեղակայման վայրից կիրառման շրջաններ ընթանալիս, դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և մոտ 100 մետր գլորվել ձորը: Վթարի հետևանքով ստացած մարմնական վնասվածքներից մահացել է զրահափոխադրիչի մեխանիկ-վարորդ, ժամկետային զինծառայող Արման Վահրամի Համբարյանը (2020թ. 1-ին զորակոչ, ԶԶՀԾ Երևանի թիվ 1 ՏՍ)։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում Արման Համբարյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

В аварии погиб военнослужащий срочной службы
Накануне, 20 мая, около 19:00, бронетранспортер N-ской воинской части министерства обороны Армении, направляясь с места постоянной дислокации в районы дежурства, выехал за пределы проезжей части и скатился в ущелье на глубину 100 метров. Об этом сообщает пресс-служба МО Армении.
В результате происшествия механик-водитель БТР, военнослужащий срочной службы Арман Ваграмович Гамбарян (призванный в армию в 2020 году из Еревана) скончался от полученных телесных повреждений.
Для выяснения подробностей случившегося ведется следствие.
Министерство обороны Армении разделяет боль тяжелой утраты и выражает соболезнование членам семьи, родным сослуживцам Армана Гамбаряна.