Իրանի դեսպանատունը հերքել է Իրանում 160 հայ զինվորների գտնվելու ու նրանց վերադարձնելու նախապայմանների մասին տեղեկությունը
Իրանական «Parstoday.com» կայքը տարածել է Երևանում Իրանի դեսպանության հայտարարությունը հայկական ԶԼՄ-ներում շրջանառվող կեղծ լուրերի մասին՝ կապված 160 հայ զինծառայողների՝ Իրանի տարածքում գտնվելու հետ:
Տեղեկությունը տարածել է նաև Իրանում ՀՀ դեսպանությունը։
Մեջբերված հայտարարության մեջ նշվում է հետևյալը. «Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանությունը հերքում և կեղծ ու անհիմն է համարում որոշ հայկական լրատվամիջոցներում շրջանառվող լուրերը, թե Իրանում է գտնվում 160 հայ զինվոր, և իրանական կողմը նրանց վերադարձնելու համար նախապայմաններ է ներկայացրել»:

Посольство Ирана в РА опровергло сообщения СМИ о пребывании на территории страны 160 армянских военнослужащих
Посольство Ирана в Армении опровергло сообщения СМИ о пребывании на территории страны 160 армянских военнослужащих. Об этом сообщается на странице посольства Армении в ИРИ в «Фейсбук».
«Посольство Ирана в Армении опровергает и считает ложными и необоснованными сообщение некоторых армянских СМИ о том, что в Иране находятся 160 армянских солдат, и иранская сторона предъявляет предусловия для их возвращения», – говорится в заявлении.
Напомним, что сегодня в некоторых армянских СМИ появилась информация о том, что в дни 44-дневной войны в Арцахе 160 армянских солдат пересекли армяно-иранскую границу.