Մխիթարյանի գոլն օգնեց «Ռոմա»-ին չպարտվել (տեսանյութ)
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` մեկնարկից րոպեներ անց «Սպեցիա»-ն գնդակի արագ խաղարկումից հետո բացեց հանդիպման հաշիվը: Աչքի ընկավ Դանիելե Վերդեն: Մինչ թիմերը կգնային ընդմիջման տան տերերը կխփեցին նաև երկրորդ գնդակը` գոլն իր ակտիվում գրանցեց Տոմատ Պոբեգան: «Ռոմա»-ին հաջողվեց երկրորդ կեսում խուսափել պարտությունից: Նախ 52-րդ րոպեին հաշվի տարբերությունը կրճատեց Ստեֆան էլ Շարավին, այնուհետ` 85-րդ րոպեին Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը փրկեց «Ռոմա»-ին պարտությունից: «Սպեցիա»-«Ռոմա»` 2:2:
Մխիթարյանը «Ռոմա»-ի կազմում Սերիա Ա-ում մասնակցեց 34 հանդիպման, դարձավ 13 գոլի և 11 արդյունավետ փոխանցման հեղինակ:

Гол Генриха Мхитаряна спас «Рому» от поражения (видео)
Как передает «Арменпресс», через несколько минут после начала матча «Специя» открыла счет. Отличился Даниэле Верде. До выхода команд на перерыв хозяевам удалось забить и второй мяч. Гол в свой актив записал Томаззо Побега.
Во втором тайме «Рома» смогла избежать поражения. На 52-й минуте гол забил Стефан Эль-Шаарави, а на 85-й минуте полузащитник национальной сборной Армении по футболу Генрих Мхитарян спас «Рому» от поражения.
Генрих Мхитарян в составе «Ромы» в Серии А провел 34 матча, забил 13 голов и передал 11 результативных передач.
По итогам чемпионата Италии «Рома» заняла в турнирной таблице 7-е место и квалифицировалась в Лигу конференций.