Բաքվում ձերբակալել են Նախիջևանի նախկին վարչապետի զարմիկին
Ձերբակալվել է Բաքվի գլխավոր մաքսային վարչության ևս մեկ աշխատակից՝ ֆինանսական տեսուչ Ազեր Բախշիևը։ Տեղեկությունը հրապարակվել է Sputnik Ադրբեջանի Telegram-ալիքում։
Նշվում է, որ Բախշիևը Նախիջևանի նախկին վարչապետ Ալովսաթ Բախշիևի զարմիկն է։
Մայիսի 17-ին Բաքվի գլխավոր մաքսային վարչությունում իրականացված հատուկ գործողության արդյունքում ձերբակալվել են նաև Էլմար Միրզոևը, Էմին Խալիլովը, Միրագա Աղաևը, Ջեյհուն Շաբանովը և Այդին Էյլազովը: Նրանց բոլորին կասկածում են կաշառակերության մեջ։
Նշենք, որ Ալովսաթ Բախշիևը Նախիջևանի վարչապետ էր նշանակվել 2000թ. փետրվարի 11-ին։ Նրան պաշտոնից ազատել են 2020թ. մայիսի 14-ին։

В Баку арестовали племянника экс-премьера Нахиджевана
Арестован еще один сотрудник Главного таможенного управления Баку – финансовый инспектор Азер Бахшиев. Об этом сообщает «Telegram»-канал «Sputnik Азербайджан».
Отмечается, что Бахшиев – племянник бывшего премьер-министра Нахиджевана Аловсата Бахшиева, который занимал эту должность на протяжении 20 лет.
В результате спецоперации, проведенной 17 мая в Главном таможенном управлении Баку, были арестованы также Эльмар Мирзоев, Эмин Халилов, Мирага Агаев, Джейхун Шабанов и Айдын Эйлазов. Всех их подозревают во взяточничестве.
Отметим, что Аловсат Бахшиев был назначен на пост премьер-министра Нахджевана 11 февраля 2000 года. 14 мая 2020 года его освободили от занимаемой должности.