Փրկարարները Վարանդայի շրջանում հայտնաբերել են 4 զինծառայողի աճյուն
Զոհված զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքների արդյունքում Արցախի ներքին գործերի նախարարության Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության փրկարար ջոկատները մայիսի 24-ին Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջանում հայտնաբերել և տարհանել են ևս 4 աճյուն: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբի էջից։
«Նախնական տվյալներով՝ նրանք բոլորը ռազմագործողությունների մասնակիցներ են: Ինքնությունը պարզելու նպատակով կնշանակվի դատաբժշկական փորձաքննություն»,-ասվում է գրառման մեջ:
Ըստ աղբյուրի՝ զինադադարից հետո փրկարար ջոկատների կողմից իրականացված որոնողական աշխատանքերի արդյունքում հայտնաբերված կամ ադրբեջանական կողմից հայկական կողմին փոխանցված աճյունների ընդհանուր թիվը 1557 է:

В районе Варанды (Физули) обнаружены останки четырех человек
В результате поисковых работ останков военнослужащих, добровольцев и гражданских лиц, погибших во время боевых действий и считающихся без вести пропавшими, в районе Варанды (Физули) 24 мая 2021 года обнаружены останки четырех человек. Об этом сообщает пресс-служба ГСЧС МВД Арцаха.
«Для установления личностей погибших назначена судебно-медицинская экспертиза. По предварительным данным, все они участвовали в боевых действиях. Всего с начала поисковых работ обнаружено 1557 тел», – отмечается также в сообщении.